Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » záloha při přenesené dani

#1 2013-11-19 19:41:11

kodl1
Člen/ka

záloha při přenesené dani

dobrý den chtěla bych poradit jak mám postupovat při záloze a vystavení faktury při přenesení daňové povinnosti. Vystavila jsem zálohovou fakturu na částku 35.000Kč bez DPH . tato záloha již uhrazena. Nyní potřebuji vystavit konečnu fakturu. celková cena zakázky je 68085,-Kč bez DPH přenesení danové povinnosti. prosím poraďte mi jak má vypadat vystavená faktura při tomto režimu. děkuji s pozdravem

Offline

 

#2 2013-11-20 14:05:09

andrea03
Člen/ka

Re: záloha při přenesené dani

vystavíte fakturu na rozdíl a do přiznání DPH ř. 25 celá částka 68 085 (daň odvede zákazník) + výpis z evidence dodavatel

Offline

 

#3 2013-11-20 19:03:49

kodl1
Člen/ka

Re: záloha při přenesené dani

Já mám program pohoda a když jsem vystavila právě fakturu na těch 68085,-Kč bez DPH - záloha 35000,-Kč bez DPH což je ten rozdíl k úhradě  33085,-Kč bez DPH tak mám na faktuře základ těch 33085,-Kč a i v daňovém přiznání mi to píše jen těch 33085,-Kč a i ve výpisu z evidence k dani mi to u toho odběratele píše také jen tu částku 33085,- což si právě myslím že je špatně že bych tam měla mít právě těch 68085,-Kč aby finančák věděl že to bude ten odběratel dopočítávat DPH z té částky 68085,-Kč a to se mi při tomhle právě neudělá. jen když napíšu fakturu na celou tu částku 68085,-Kč tak to tam má dobře v přiznání i výpisu ale museli by nám skutečně odběratel uhradit jen ten rozdíla na účet proti té zálohové faktuře kterou už mám na výpisu tak právě nevím jak na to díky moc s pozdravem

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » záloha při přenesené dani

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB