Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-19 16:26:52

Káča
Člen/ka

Daň z příjmu ze závislé činnosti

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné udělat zpětně pro roky 2006,2007,2008 udělat roční vyúčtování daně. Manželovi tenkrát řekly, že roční vyúčtování bylo uděláno, ale nikdy ho neprovedli. Je to ještě možné ?? Děkuji Katka

Offline

 

#2 2010-03-19 16:29:25

miruska.j
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Může si podat daňové přiznání, ale podle mého názoru už jenom za rok 2007 a 2008. V práci dostane potvrzení o příjmu a to zahrne do daňového přiznání.

Offline

 

#3 2010-03-19 19:39:29

Káča
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Dobrý den mám takovou větší prosbičku, právě jsem se dočetla že je možno poslat daňové přiznání až 3 roky zpětně je to pravda ?
1. Zda manžel může uplatnit odpočet na manželku když já jsem pobírala 10 měsíců jen rodičovský příspěvek a dva měsíce jsem pracovala za cca 10.000 hrubého / měsíc ..
2. Odpočet na dítě může manžel uplatnit odpočet na dítě za těcv 10 měsíců, když já jsem si odečetla na daních 2 měsíce ?
3. Počítá se jako příjem příspěvek na bydlení + příspěvek na dítě ? Pokud ano musím to někam uvést ?
4. Když si zpočítám roční vyúčtování daně a vyjde mi přeplatek , tak budu muset zpátky vracet přídavky na dítě , nebo na bydlení ?

Moc děkuji za odpovědi jsem bezradná

Katka

Offline

 

#4 2010-03-20 00:48:53

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Daňové přiznání můžete podat za 3 roky zpětně.
1) Ano, manžel si může uplatnit slevu, rodičovský příspěvek se nezapočítává do vlastních příjmů manželky.
2) Ano.
3) Nepočítá, jsou to dávky státní sociální podpory, které jsou osvobozené od daně.
4) Přeplatek na dani (manžel odvedl daň, po uplatnění slevy na vyživovanou manželku se mu daň vrátí) se vám započítá jako příjem, ale měl by se počítat až v období, kdy ho skutečně obdržíte, zeptejte se na sociálce. Daňový bonus (zvýhodnění na vyživované děti, peníze, které vám stát vrátí jako přeplatek na dani) se do příjmů rodiny nepočítají.

Offline

 

#5 2010-03-20 10:55:27

Káča
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Dobrý den, děkuji Vám moc za odpovědi. Jsem ráda, že jste mi odpověděla . Můžu mít ještě jeden malý dotaz ? Když budu zpětně vyplňovat přiznání za rok 2006,2007,2008 musím použít i formuláře, který byli platný v příslušném roce ? Pokud ano tak kde je teďka seženu ? Hledala jsem na netu a všude jen nový formuláře ? Poradíte mi někdo ?

Offline

 

#6 2010-03-20 11:03:05

Káča
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

a ještě jeden dotaz nevíte ty sazby roky zpět ?? vůbec to nemůžu najít
1. Odečítatelná položka na poplatníka, na dítě ??? za roky 2006,2007,2008

Offline

 

#7 2010-03-20 14:20:09

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Zpětně budete vyplňovat přiznání za roky 2007 a 2008, za rok 2009 podáte řádné (případně opravné, pokud už jste rok 2009 podali). Jestli manžel nepodniká, je pouze zaměstnancem, tak budete podávat řádná (nikoliv dodatečná) daňová přiznání a budete potřebovat potvrzení zaměstnavatele o výši zdanitelných příjmů a sražených zálohách za jednotlivé roky.

Používají se formuláře, které byly platné v jednotlivých letech. Ve formátu PDF je najdete na stránkách MF. Práci vám výrazně zjednoduší šablony daňových přiznání, které najdete zde:
http://www.danovapriznani.cz/

Nemusíte hledat sazby daně, ani odčitatelné položky na děti, všechno se po zadání údajů o poplatníkovi, manželce a dětech doplní samo.

Offline

 

#8 2010-03-21 12:10:33

Káča
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Moc děkuji strašně jste mi pomohla. Mám ještě dotaz , když vyplňuji starší přiznání kam mám zapsat z potvrzení co dostal manžel P O T V R Z E N Í
o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků a o sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění :     Skutečně sražená záloha na daň z příjmů uvedených a částka na 10.000 nevímkam s tím. Je možný že to dám do kolonky  na zbývající zálohách zaplaceno poplatníkem ?? V roce 2007 je to řádek 85.. Prosím prosím ještě poslední rada..

Offline

 

#9 2010-03-21 13:12:40

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Součet skutečně sražených záloh _ podle potvrzení od zaměstnavatele/ů/_ se uvádí na řádku č. 84.

Do řádku č. 85 se píší zálohy, které jste zaplatila vy sama, například v souvislosti s vlastní podnikatelskou činností.

Offline

 

#10 2013-11-13 09:21:02

spring07
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

dobrý den, chtěla jsem se zeptat. manžel je podnikatel a já vyplňuji formulář k přídavkům na děti. je zde kolonka zda-li došlo finančním úřadem k zvýšení nebo snížení daně? podle čeho to zjistím? jedná se o danou sazbu daně např. 21%  finančním úřadem? Děkuji za odpověď

Offline

 

#11 2013-11-17 11:40:05

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Podávali jste dodatečné daňové přiznání? Měli jste kontrolu, na základě které vám FÚ doměřil daň?

Offline

 

#12 2013-11-19 10:21:35

spring07
Člen/ka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

dobrý den, neměli jsme ani kontrolu ani jsme nepodávali dodatečné daňové přiznáni.

Offline

 

#13 2013-11-19 10:33:30

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu ze závislé činnosti

Tak nedošlo ke zvýšení ani ke snížení daně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB