Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-10-09 22:00:13

luihui
Člen/ka

Jaké faktury

Dobrý den
Chtěl bych si založit ŽL a živit se reklamní činností na internetu. To znamená, že bych si vytvořil web, podobný emailing.cz. Princip bude spočívat v tom, že se registrují uživatelé. Ti budou moci vydělávat tím, že budou prohlížet reklamy a také si budou moci vytvořit reklamu, kterou si samy vytvoří. 
Nevím ale jak toto všechno fakturovat.

Uživatel bude mít k dispozici uživatelský účet.
nejprve popíši uživatele, kteří si budou vytvářet reklamy:
Uživatel se registruje, vytvoří kampaň a teď nastává problém, nevím jak má tuto reklamu zaplatit:
Jsou dvě možnosti: buď zaplatí přímo tu částku bankovním převodem , kterou po něm budu požadovat, nebo  si nejprve bude muset vložit peníze na svůj účet a poté z tohoto účtu zaplatit tuto reklamu.
Jaký způsob by jste mi poradili? A jaké faktury posílat? Mám mu poslat výzvu k zaplacení? Musí se takováto faktura už vystavit jako platná a při placení dph z toho platit Dph i když mi tuto fakturu nezaplatí? Mohl bych poprosit o návod, jakým způsobem řešit tuto situaci? včetně toho jaké faktury vystavovat?
Měl bych být neplátcem DPH, jelikož nemám a určitě chvíli nebudu mít tak velký obrat (1000000 Kč).

Za druhé: Popíši uživatele , který si zde chce vydělat: Registruje se, vydělává a po dosažení limitu požádá o vyplacení. Jaké faktury mám posílat? Problém tu také nastává u toho, že je tento uživatel anonymní, nemám o něm žádné informace pokud je nevyplní. Mám jen email. Jak by tedy mohla vypadat faktura na vyplacení. Já si je zapíši jen do nákladů? Žádné zaměstnance ani brigádníky neeviduji. Byl by nějaký návod jak na to?
Děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB