Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-09-06 08:22:36

kodl1
Člen/ka

fakturace

dobrý den mám jeden dotaz. máme pohledávku u firmy. nyní jsme se dozvěděli že nám ji s nějvětší pravděpodobností neuhradí. Berem od stejné firmy materiál a vystavují nám faktury. Teď mi jde o to, že na straně pohledávek mám neuhrazenou fakturu od té firmy a na straně druhé v závazkách neuhrazené faktury na materiál od té firmy, které samozřejmě neuhrazujeme, když nám dluží peníze. (s tím oni souhlasí, že odebereme v té částce materiál)Mám to zatím vést na obou stranách jako neuhrazené a až nabereme materál v ceně té vystavené faktury (pohledávky) tak až potom to udělám zápočtem a všechny faktury tím zlikviduji. Nebo se mám s firmou domluvit na nějakém zápočtu pohledávek a závazků a likvidovat ty faktury nějak částečně již teď. velice děkuji za Vaši odpověď jsme plátci DPH. děkuji

Offline

 

#2 2013-10-04 11:06:30

kodl1
Člen/ka

Re: fakturace

dobrý den mám jeden dotaz. máme pohledávku u firmy. nyní jsme se dozvěděli že nám ji s nějvětší pravděpodobností neuhradí. Berem od stejné firmy materiál a vystavují nám faktury. Teď mi jde o to, že na straně pohledávek mám neuhrazenou fakturu od té firmy a na straně druhé v závazkách neuhrazené faktury na materiál od té firmy, které samozřejmě neuhrazujeme, když nám dluží peníze. (s tím oni souhlasí, že odebereme v té částce materiál)Mám to zatím vést na obou stranách jako neuhrazené a až nabereme materál v ceně té vystavené faktury (pohledávky) tak až potom to udělám zápočtem a všechny faktury tím zlikviduji. Nebo se mám s firmou domluvit na nějakém zápočtu pohledávek a závazků a likvidovat ty faktury nějak částečně již teď. velice děkuji za Vaši odpověď jsme plátci DPH. děkuji

Offline

 

#3 2013-10-04 18:35:39

JANAA
Člen/ka

Re: fakturace

Dobrý den, osobně bych vystavovala vzájemné zápočty k datu, kdy jim vystavujete další fakturu.

Offline

 

#4 2013-10-04 19:24:00

Zdena
Moderátorka

Re: fakturace

Můžete se písemně dohodnout na nějakém zápočtu už teď a likvidovat faktury postupně. Pročtěte ustanovení § 358 až 364 obchodního zákoníku. Vzájemnou dohodou mohou být započteny jakékoliv pohledávky, i takové, které by jinak byly nezpůsobilé, například promlčené pohledávky. Na druhé straně můžete v dohodě vyloučit započtení pohledávek, u kterých je započtení přípustné. Zkrátka jak si to dohodnete, tak to bude.
Případně můžete udělat jednostranný zápočet podle § 580 občanského zákoníku. Lze likvidovat postupně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB