Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-08-23 01:18:14

land23
Člen/ka

Evidence příjmu u příkazní smlouvy

Předně, přeji hezký den.
Začínám se živností na příkazní smlouvu a daně řeším paušálně. Dostal jsem se do situace, kdy mi příkazce poskytl zálohu a uhradil náklady pro obstarání věci. Věc jsem obstaral, ale po určité době si příkazce obstarání věci rozmyslel. Po domluvě jsem obstaranou věc vrátil dodavateli, dodavatel mi vrátil peníze na účet a příkazci jsem vrátil celou částku, včetně zálohy na provizi, zpět. Ted' nevím, jak se bude situace řešit v případě kontroly FU. Obstarání věci v podstatě nakonec neproběhlo a žádný zisk jsem z toho neměl, ale přesto, při kontrole účtu bych jakýsi pomyslný zisk měl, když se řeší pouze příjmy a né výdaje. Bude stačit doložit FU, že jsem celou částku vrátil a bude vše ok?

A na to navazuje i má druhá otázka. Je možné vést evidenci příjmu v případě příkazní smlouvy tak, že bych si například na konci každého měsíce zapsal konečný zustatek na účtě (vedu si pro živnost účet zvlášt')? Na účtu by mi vlastně zustali pouze přijmuté provize a to by byl muj příjem. Nebo je nutné zavést do evidence každou přijmutou provizi zvlášt'?

Snad jsem to napsal jakštakš srozumitelně :-)
Moc děkuji za případnou odpověd'.

Offline

 

#2 2013-08-29 13:00:42

land23
Člen/ka

Re: Evidence příjmu u příkazní smlouvy

Nikdo neporadí?

Offline

 

#3 2013-08-29 22:03:00

Zdena
Moderátorka

Re: Evidence příjmu u příkazní smlouvy

Bude stačit doložit (výpisem z účtu, možná máte i další korespondenci), že jste celou částku vrátil, a vše bude O.K. Vrácenou částku odečtěte ze svých příjmů.

Způsob vedení evidence příjmů není předepsán, je na Vás, jak si ji povedete. Funkci evidence příjmů může plnit i výpis z běžného účtu. Důležité jsou přijaté částky (součet kreditních položek), nikoliv zůstatek.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB