Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2013-08-15 19:26:23

tommy082
Člen/ka

Hlášení souhrné - jak často

Dobrý den,

díky google Adsense bych se chtěl stát identifikovanou osobou. Na vašem webu v sekci Jak často musíme podat souhrnné hlášení je informace, Jsme-li identifikovaná osoba, podáváme hlášení měsíčně. Není mi jasné, zda se musí hlášení podávat každý měsíc, kdy mám výdělek na adsense nebo jen v těch měsících, kdy si nechám platbu zaslat. Tedy pokud bych si nechal platbu zaslat např. 1x za půl roku, stačí podat toto hlášení pouze 1x za půl roku?

Předem děkuji za odpověď.

Tomáš

Offline

 

#2 2013-08-16 20:30:32

Zdena
Moderátorka

Re: Hlášení souhrné - jak často

Každý měsíc, kdy máte výdělek. Pohyb peněz není z hlediska DPH podstatný.

Offline

 

#3 2013-08-16 20:49:21

tommy082
Člen/ka

Re: Hlášení souhrné - jak často

Dobrý večer,


děkuji za odpověď. Rád bych se ještě zeptal na váš názor ohledně "zpětného vyřízení živnostenského listu či identifikované osoby". Věc se má tak, že adsense využívám již asi rok a půl. Do nedávna jsem měl minimální výdělky (v řádech desítek korun/měsíc) a tak mě ani nenapadlo, že je potřeba živnostenské oprávnění. V posledních 3 měsících se však částky mnohonásobně navýšily a tak jsem se začal zajímat o to, zda není potřeba částku danit. Od té doby mi google jedenkrát zaslal peníze na můj účet (cca 15 tisíc).

Jaký byste v tomto případě navrhovala postup, abych neměl v budoucnu nějaké problémy?


Děkuji

Tomáš

Offline

 

#4 2013-08-20 21:54:55

Zdena
Moderátorka

Re: Hlášení souhrné - jak často

Živnostenské oprávnění nejde vyřídit zpětně. Vzhledem k tomu, že půjde o živnost volnou, ji můžete vyřídit během jednoho dne. V daňovém přiznání uvádíte příjmy souhrnně za celý rok a nebude poznat, že jste některé obdržel před získáním živnostenského oprávnění. Pokud uplatníte výdaje procentem z příjmu, tak bych příjmy před získáním živnostenského oprávnění raději uvedla do ostatních příjmů podle § 10 ZDP bez uplatnění výdajů.

Jako identifikovaná osoba bych se asi přihlásila zpětně k datu, které přibližně odpovídá navýšení částek. O dřívějším poskytování služby AdSense bych pomlčela a spolehla se, že mě FÚ nebude kontrolovat. Pokud FÚ provede kontrolu a zjistí, že jste se měl stát plátcem DPH už před rokem a půl, tak budete mít problémy, ale žádná kontrola nemusí být a může to projít. Pokud to oznámíte sám, tak Vás problémy neminou.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB