Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-07-30 17:25:19

bart.homer
Člen/ka

Neplátce DPH poskytnutí el. služby do EU zdarma

Dobrý den,

jsem v ČR živnostník Neplátce DPH. Mám něco jako inzertní server a zajímalo by mě, zda se musím stát identifikovanou osobou k DPH, pokud mého inzertního serveru využije např. Slovák - soukromá osoba a služba bude elektronického rázu a zdarma.

Podrobnější popis:

Na mém inzertním serveru nabízím služby zdarma pro všechny. Zpoplatněné jsou služby až nadstandardní, ale jsou dobrovolné a nemusí jich nikdo využít. Když ke mně na web příjde soukromá osoba - Slovák s jasným bydlištěm na Slovensku ( bude ve formuláři uvádět údaje ) a bude chtít vložit inzerát zdarma a já mu poskytnu tedy tímto službu zdarma, jsem identifikovanou osobou k DPH ?


Pokud by Slovák - soukromá osoba využil placených služeb, již se musím stát identifikovanou osobou ?

Děkuji.

Offline

 

#2 2013-07-31 23:55:41

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce DPH poskytnutí el. služby do EU zdarma

Předmětem DPH je poskytnutí služby za úplatu.  Pokud poskytnete službu zdarma, tak se nestanete identifikovanou osobou.

Pokud by slovenská soukromá osoba (= osoba nepovinná k dani) využila placenou službu, tak byste se také nemusel stát identifikovanou osobou, neboť místo plnění zůstává v ČR. Je to stejné, jako kdybyste poskytl službu české soukromé osobě.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB