Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-05-17 14:26:38

Risa
Člen/ka

Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady

Dobrý den. Jsem nově osvč, konceska - autodop. do 3.5t, vedu DE, neplátce dph, prošel jsem celou diskuzi, ale nikde nebylo napsáno zda mam nárok uplatnit k základní náhradě 3.60kč/km i náhradu PHM i když nejsem plátcem DPH? A jestli musim mít schované doklady za nákup PHM do DE?

Offline

 

#2 2013-05-17 14:52:24

jaromira
Člen/ka

Re: Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady

Ano, i když nejste plátce DPH máte nárok uplatnit k základní náhradě i náhradu za PHM.

Použijete průměrné ceny PHM určené vyhláškou MPSV  (pro rok 2013  č.472/2012 Sb.) nebo skutečně prokázané výdaje za PHM ( v tomto případě
musíte doklady o nákupu evidovat v DE).Týká se vozidel nezahrnutých v obchodním majetku.

Offline

 

#3 2013-05-17 15:15:36

Risa
Člen/ka

Re: Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady

Dekuji moc za odpoved :)

Offline

 

#4 2013-07-18 18:27:38

Ponner
Člen/ka

Re: Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady

Dobrý den, jsem OSVČ  a nejsem plátce DPH, budu měnit rozsah podnikání (volná živnost) kde budu k podnikání používám užitkový (dodávkový) automobil do 3,5t který mám na sebe napsaný pod rodným číslem nikoliv pod IČO, zřejmně z něj budu muset platit silniční dan (to je mi jasný)  ale  zajímá mě jestli si mohu uplatnovat náklady na PHM a na opravy když nejsem plátce dph   ?
DP dávám procentama

Editoval Ponner (2013-07-18 18:28:50)

Offline

 

#5 2013-07-18 18:35:28

Zdena
Moderátorka

Re: Osvč, neplatce dph, cestovni nahrady

Všechny výdaje spojené s autem jsou zahrnuté v procentech, které dáváte do DP (nelze uplatnit nic navíc).
Skutečnost, že nejste plátcem DPH, tu nehraje žádnou roli.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB