Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-20 16:22:52

MonikaHa
Člen/ka

Vozidlo na leasing

Dobrý den, OSVČ do r. 2012 uplatňovala skutečné výdaje. V r. 2013 je pro ni ale výhodnější uplatňovat výdaje %. Problém je v tom, že letos ukončí leasing vozidla. Vždy platila podmínka, že v r. skončení leasingu musí OSVČ zahrnout leasingový majetek do svého obchodního majetku. V případě uplatňování výdaje % ale obch. majetek nemá. Na školení jsem se doslechla (možná se ale pletu), že tato podmínka od r. 2013 už neplatí, ale v zákoně v §24, odst. 4, písm. c se mi to nezdá. Můžete mi, prosím, poradit, jak to tedy je? Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2013-04-20 20:25:50

Zdena
Moderátorka

Re: Vozidlo na leasing

Podmínka stále platí. V roce 2013 byste měli vést daňovou evidenci, abyste mohli zařadit předmět pronájmu do obchodního majetku. Další možností je vést podvojné účetnictví, museli byste je vést alespoň 5 let, ale mohli byste uplatnit paušální výdaje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB