Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-25 11:08:05

Danana
Člen/ka

Uplatnění ztráty z min.let v přehledu pro PSSZ

Dobrý den,
prosím o Váš názor, zda je u OSVČ (cizinec, podvojné účetnictví, plátce DPH, zdanění paušálem/řemeslná živnost) možné uplatnit ztrátu z min.let  (konkrétně z r.2009) a snížit si tím vyměř.základ pro výpočet soc.pojištění ?
Znamenalo by to v Přehledu o příjmech a výdajích uvést částku z řádku č.45 DP. Dosud jsme vždy hradili povinný min.odvod a ztrátu jsme zatím  nikdy neuplatnili.
Na webu jsem vyhledala několik rozporuplných diskusí (http://business.center.cz/business/disk … ?id=806312) a přímo na příslušné PSSZ mi telefonicky sdělili, že účetní dotazy nezodpovídají a že se mám informovat u účetní.
Předem děkuji za zpětnou vazbu.

Offline

 

#2 2013-03-25 15:18:57

Zdena
Moderátorka

Re: Uplatnění ztráty z min.let v přehledu pro PSSZ

Uplatnění ztráty z ninulých let se týká pouze daně z příjmů, nelze snižovat vyměřovací základ pro výpočet pojistného na SP.

Offline

 

#3 2013-03-27 11:41:42

Danana
Člen/ka

Re: Uplatnění ztráty z min.let v přehledu pro PSSZ

Jako vyměřovací základ pro ČSSZ se uvede částka z řádku 113 (příloha 1) nebo řádek č.42 daň.přiznání ? Jinými slovy, je nutné do vyměř.základu na SP zahrnout i kapitálové příjmy (úroky z podnikat.účtů apod.)? Děkuji.

Offline

 

#4 2013-03-27 15:32:29

Zdena
Moderátorka

Re: Uplatnění ztráty z min.let v přehledu pro PSSZ

Jako vyměřovací základ se uvede částka z ř. 37 přiznání (přenesená z ř. 113 přílohy). Příjmy z kapitálového majetku, z pronájmu, případně z ostatní příjmy nevstupují do vyměřovacích základů pro výpočet pojistného na ZP a SP, neboť se nejedná o příjmy ze samostatné výdělečné činnosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB