Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-18 23:22:02

fifinka
Člen/ka

sklady v daňové evidenci

Dobrý den zdeno, chtěla jsem se zeptat jak postupovat v DE. provedla jsem inventarizaci účtů ve výdajích mám 200tis, ale v tržbách pouze 40tis. došlo ke krácení příjmů. Mám ten rozdíl dodanit? Nevím zda bude vůbec fyzická inventura. Ale kdyby třeba byla 40tis. tak musím o rozdíl 200tis.-40tis snížit výdaje? děkuji

Offline

 

#2 2013-02-19 23:39:06

Zdena
Moderátorka

Re: sklady v daňové evidenci

Pokud jde o zboží, tak je možné, že ten rozdíl leží na skladě. Nebo jste zapomněli něco přiznat, takže zvýšíte tržby. Nebo si podnikatel něco vzal pro osobní potřebu, takže snížíte výdaje (případně zvýšíte příjmy). Ale to si musíte probrat s podnikatelem, nemůžete sama o sobě rozhodnout, že došlo ke krácení příjmů.

Offline

 

#3 2013-03-23 18:02:40

Ina
Člen/ka

Re: sklady v daňové evidenci

Dobrý den, chci se zeptat:
vedu malý obchod v daňové evidenci a chci se zeptat, jakým způsobem lze vykázat manko ve zboží? Jestli to vůbec lze vykázat
(např. tím, že mám ovoce, které už je zvadlé a neprodala bych ho, tak si jej vezmu pro osobní spotřebu).
Dále jsem se někde na netu dočetla, že v daňové evidenci nemusím vést skladovou evidenci, ale musím průkazně doložit
účetní stav zásob? Tomu moc nerozumím, děkuji dopředu za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB