Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-25 20:52:27

fifinka
Člen/ka

auto na výpůjčku

Dobrý den Zdeno, chtěla jsem poradit jak postupovat když mám auto na výpůjčku a jsem plátce dph. Mohu účtovat o lístkách na phm a uplatňovat si odpočet dph a základ daně dávat do výdajů. Nebo musím vypočítat cestovní náhrady dle sazebníku. Samozřejmě že vedu knihu jízd kvůli dph. Bylo by pro mne jednoduší účtovat o účtenkách na phn a jít od toho. Jiné výdaje si asi  už nemohu uplatnit, že? děkuji.

Offline

 

#2 2013-02-26 21:56:28

Zdena
Moderátorka

Re: auto na výpůjčku

Nevím, moji plátci mají auta vlastní nebo v nájmu.

Offline

 

#3 2013-03-07 21:09:15

derio
Člen/ka

Re: auto na výpůjčku

Momentálně řeším stejný problém. Logika mi říká, že pokud nemohu uplatnit paušál z důvodu výpůjčky, tak bych si neměla uplatnit ani lístky na PHM. Ale co je v našem daňovém systému logické!!!!!!
Máte někdo radu?????

Offline

 

#4 2013-03-10 23:23:26

fifinka
Člen/ka

Re: auto na výpůjčku

Dobrý den, ještě jsem to koumala a dočetla jsem se, že je možné u auta na výpůjčku používat pouze výpočet, lístky není možné používat. Lístky a drobné opravy jsou možné pokud je auto na nájem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB