Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-08 09:11:38

majda31
Člen/ka

Vedlejší činnost a odpočty na děti

Dobrý den, manžel uplatňuje v roce 2013 výdaje procentem (tedy si nemůže uplatnit odpočty na děti a ani na mě), já jsem na RD, pokud letos začnu podnikat na vedlejší živnost např. úklid, vydělám si třeba 10000, uplatním skutečné výdaje třeba 2000, budu si moci uplatnit odpočty na děti? Pokud ano, tak jestli za celý rok nebo pouze od března, kdy se registruju na ŽÚ? Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2013-03-08 10:13:04

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší činnost a odpočty na děti

Musíte si vydělat alespoň 48 tis. Kč za rok. Pak si budete moci uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti za celý rok (tedy i za období, kdy budete evidovaná na ÚP).

Offline

 

#3 2013-03-08 10:32:02

majda31
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a odpočty na děti

Děkuji za informaci. Jen prosím upřesnění - příjmy mají být 48 tis. nebo příjmy po odpočtu výdajů? Tedy daňový bonus uplatním i za měsíce, kdy jsem byla pouze na rodičáku a nebyla jsem podnikatelkou? Moc děkuji.

Offline

 

#4 2013-03-08 13:01:02

jaromira
Člen/ka

Re: Vedlejší činnost a odpočty na děti

Příjmy = příjmy BEZ odpočtu výdajů. Ano, odpočet na děti uplatníte za celý rok.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB