Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-23 11:58:20

petula
Člen/ka

Daňový bonus na děti

DOBRÝ DEN,
jsem  od 1.března 2012  spolupracující osobou manžela . Mohu si ve svém daňovém přiznání uplatnit daňový bonus na děti za celý rok nebo pouze za těch 10 měsíců, kdy jsem byla spolupracující osobou

Děkuji za odpověď. Petra

Offline

 

#2 2013-01-23 12:39:44

JANAA
Člen/ka

Re: Daňový bonus na děti

Dobrý den, můžete uplatnit celý rok 2012.

Ale pozor, pokud manžel a tedy i Vy budete v roce 2013 uplatňovat výdaje procentem z příjmu, pak děti nebudete moci uplatnit.  Jana

Offline

 

#3 2013-03-05 21:20:06

mihamau
Člen/ka

Re: Daňový bonus na děti

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat - manžel byl OSVČ 1-4 2012 a zaměstnanec 5-12 20012. První syn byl vyživovaný po celý rok, druhý se narodil v září. Zaměstnavatel na Potvrzení o zdanitelných příjmech uvedl v kolonce "Děti uplatněné jako vyživované pro účely daň. zvýhodnění" u prvního syna měsíce 6-12 a u druhého 10-12. Manžel uplatňuje výdaje procentem z příjmu, tzn. děti BUDE uplatňovat, že? A u prvního syna za celý rok nebo jen za ty měsíce, co uvedl zaměstnavatel? Stejně tak u druhého dítěte.
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Míša

Offline

 

#4 2013-03-05 22:15:45

Zdena
Moderátorka

Re: Daňový bonus na děti

U prvního syna celý rok, u druhého 4 měsíce. Paušální výdaje nemají vliv, změna je až od roku 2013.  Předpokládám, že si během roku neuplatňovala děti manželka.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB