Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2013-03-02 09:09:34

derio
Člen/ka

Re: auto na úvěr a daňová evidence

Zdena napsal(a):

derio napsal(a):

Dobrý den paní Zdeno,
    chci se ujistit o správném postupu :-)). Koupila jsem OA na úvěr a vložim ho do OM. Ve smlouvě o úvěru se píše, že klient podpisem této smlouvy převádí na společnost vlastnické právo k vozidlu.

1. Takže to znamená, že nemohu zahájit odpisy?
2. Můžu zahájit odpisy až po doplacení úvěru, kdy mi bude vlastnictví vozu převedeno na mě?
3. Pokud dám auto od OM, tak můžu tedy použít paušál 4000,-/Měsíc + výdaje na opravy a údržbu a pojistné krácené na 80%?
4. Uhrazenou silniční daň můžu dát daňově v plné výši?


Děkuji za pomoc

1. + 2. Pokud je součástí smlouvy též ujednání o výpůjčce, tak můžete odpisovat podle § 28/4 ZDP. Pokud jste neuzavřeli smlouvu o výpůjčce, tak zahájíte odpisování až v okamžiku, kdy se podle smlouvy stanete vlastníky auta, zřejmě po doplacení úvěru.

3. V případě smlouvy o výpůjčce nelze uplatnit paušální výdaj na dopravu. Ten můžete uplatnit jen u auta vlastního nebo v nájmu.

4. Ano.

To je pech, protože jsem neměla šťastnou ruku při koupi a už jsem musela investovat.
Takže si tedy nemůžu uplatit ani výdaje na opravy auta? Tak aspoň, že se dá odepisovat.

Editoval derio (2013-03-02 09:10:52)

Offline

 

#27 2013-03-02 10:40:16

Zdena
Moderátorka

Re: auto na úvěr a daňová evidence

Výdaje na opravy ano, určitě jste podle smlouvy povinni se o auto starat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB