Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-08-20 22:51:47

Jirkas
Host

Osobní auto a podnikání

Dobrý den,
vlastním os.auto,které budu používat k cestám za zákazníky/jako pojišť.zprostředkovatel/.Mohu uplatňovat náhrady za pohonné hmoty + náhradu za auto 4,10/km?Musím mít zaplacenu silniční daň?Mohu si počítat i cestu z domu /místo podnikání/ do pobočky pojišťovny ke sjednání schůzky nebo na poradu?Děkuji Jirka

 

#2 2008-08-24 23:17:03

Zdena
Moderátorka

Re: Osobní auto a podnikání

Ano. Ano. Ano. Prosím. Zdena:-)

Offline

 

#3 2008-08-27 21:29:18

Jirkas
Host

Re: Osobní auto a podnikání

Zdena napsal(a):

Ano. Ano. Ano. Prosím. Zdena:-)

Dobrý den,
prosím ještě radu : lístky od nákupu PHM si mám schovávat,nebo se píší jen ujeté kilometry?Děkuji

 

#4 2008-08-27 22:03:55

Zdena
Moderátorka

Re: Osobní auto a podnikání

U náhrad za spotřebované PHM máte dvě možnosti:
a) píšete (kromě ostatních povinných údajů) ujeté km, počkáte si na začátek příštího roku, kdy bude Ministerstvem financí vyhlášena průměrná cena PHM pro podnikatele a pak si vypočítáte náhradu. Pokud pro výpočet náhrady použijete vyhlášenou cenu, tak nemusíte schovávat doklady o čerpání PHM.
b) pro výpočet náhrad za spotřebované PHM použijete skutečné - prokázané - ceny. V tomto případě byste musel schovávat lístky od nákupu. Pozor, doklady od čerpadel jsou velmi často tištěny na termopapíru, je nutné si hned udělat kopii (za čas byste mohl zjistit, že doklad je zářivě čistý a bělostný jako z reklamy na prací prášek). Tento způsob výpočtu náhrady je také pracnější.

Minimální požadavky na evidenci jízd stanoví Pokyn MF ČR č. D-300:
Pro účely uplatnění daňových výdajů na pohonné hmoty, pokud správce daně nestanoví jinak, vede poplatník evidenci jízd tak, aby takto vynaložené výdaje (náklady) mohl prokázat (§ 24 odst. 1 zákona). V evidenci jízd jsou uváděny minimálně tyto údaje:
datum jízdy, cíl jízdy, účel jízdy, ujeté km. Dále poplatník vede údaje o typu vozidla, registrační značce (státní poznávací značce), stavu ujetých km k 1. lednu (případně k datu zahájení činnosti nebo zahájení používání vozidla) a k 31. prosinci kalendářního roku (případně k datu ukončení činnosti nebo ukončení používání vozidla).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB