Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-25 10:40:08

Helca
Host

Vklad Avie do obchodního majetku firmy

Dobrý den, chci se zeptat. Podnikám v silniční dopravě,jsem OSVČ, plátce DPH. Nyní jsem zakoupila starší avii, na kterou jsem si nechala nyní namontovat kontejnerovou nástavbu a HR. Chci ze zeptat, jakým dnem já musím vložit tu avii do majetku firmy (dnem koupě? nebo kdykoliv jindy?), jaký to má vliv na daň silniční - kdy ji musím přiznat a jak ji můžu začít odpisovat? Prosím poraďte. Děkuji Helca

 

#2 2008-08-27 00:41:24

Zdena
Moderátorka

Re: Vklad Avie do obchodního majetku firmy

Nemusíte vkládat dnem koupě, stačí kdykoliv později. Pokud ale chcete pro účely odpisování použit cenu, za kterou jste Avii (a její technické zhodnocení) pořídila, pak byste to měla stihnout nejpozději do 1 roku ode dne pořízení. Při pozdějším vložení do OM byste musela ocenit cenou obvyklou.
Povinnost platit silniční daň nesouvisí s vložením do OM, ani s odpisováním majetku. Silniční daň platíte v případě, že auto používáte k podnikání - více zde: http://www.jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php

Offline

 

#3 2008-08-27 12:13:09

Helca
Host

Re: Vklad Avie do obchodního majetku firmy

Diky diky. A jeste prosim se chci zeptat, jak je to s DPH? Je pro me rozhodny den koupe nebo den vlozeni do obchodniho majetku. Diky

 

#4 2008-08-27 13:19:53

Zdena
Moderátorka

Re: Vklad Avie do obchodního majetku firmy

DPH na vstupu si podle zákona můžete uplatnit nejdříve ke dni, který je uveden na daňovém dokladu jako DUZP. Nic vám ale nebrání uplatnit si odpočet DPH později, například při příležitosti vložení Avie do OM. Na uplatnění DPH máte přibližně 3 roky:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB