Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-02-19 16:33:23

Danaj
Člen/ka

Pronájem prostor v kadeřnictví

Omlouvám se, vložila jsem dotaz do jiné diskuze, takže prosím znova.
Kadeřnice má prostory k podnikání v nájmu. Příjmy za kadeřnické služby má velmi nízké (má malé dítě, proto pracuje spíš sporadicky). Proto prostory kadeřnictví pronajímá se souhlasem majitele budovy dalším 8 kadeřnicím a z pronájmu má příjem dost vysoký (cca 600.000,-. V r.2012 tyto prostory vybavila novým nábytkem, který používají kromě ní i pronajímatelky. Prosila bych o radu, které výdaje (vede DE) mohu uplatnit do §9. Předpokládám, že běžný nájem, vodné, el. energii uplatní u sebe v §7 (i když tyto výdaje byly jiných kadeřnic). Příjem za nájem je v §9 a přefakturaci vodného a el.energie od kadeřnic - §7 (dle pokynu GFŘ D-6, takhle jsem ho pochopila), ale nejsem si jistá, zda mohu dát do skutečných výdajů k §9 rekonstrukci kadeřnictví (nový nábytek, podlahová krytina atd.), když vlastně toto používají pronajímatelky, anebo jestli mohu tyto výdaje  dát kadeřnici do výdajů k §7 a v §9 uplatnit výdaje paušálem, což by bylo daňově mnohem výhodnější . Děkuji za názor

Offline

 

#2 2013-02-19 19:04:37

Danaj
Člen/ka

Re: Pronájem prostor v kadeřnictví

Při tom studiu pafagrafů jsem se do toho zamotala úplně - je to vůbec příjem z §9, když výdaje za nájem provozovny uplatňuji ve výdajích dle §7?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB