Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2012-12-09 22:48:28

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU

Dodavatel by měl fakturovat bez daně. Vy z částky 100 přiznáte DPH (ř. 3 nebo 4 přiznání) a zároveň si ve stejné výši uplatníte nárok na odpočet (ř. 43 nebo 44).

Při prodeji zboží pak odvedete DPH stejně, jako kdybyste prodával zboží nakoupené od českého dodavatele.

Offline

 

#27 2012-12-28 13:52:50

Dandova
Člen/ka

Re: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Firma, plátce DPh postavila dům a nyní ho prodává, v tom samém roce. Prodej není sovobozen od DPH. Prodává ho manželům ze Slovenska, soukromým osobám. Oni se nechali od 19.12. zregistrovat k DPH v Čechách, kde mají i přechodné bydliště, toto bydliště mají i na registraci k DPH.
Jak napsat fakturu? Výsledná cena na faktuře bude cena včetně DPH? Datum vystavení před jejich registrací k DPH? Na faktuře bude jejich bydliště v SR nebo přechodné bydliště v ČR, které je ja registraci k DPH? Děkuji.

Offline

 

#28 2013-02-06 15:00:57

mišpulín
Člen/ka

Re: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU

Dobrý den, potřebuji se jen ujistit. Pokud mám vystavenou fakturu do EU 31.1.2013, ale doklad potvrzený přepravcem je 1.2.2013 a skutečně byli výrobky i 1.2.2013 odvezeny z našeho skladu, tak je datem uskutečnění do přiznání k DPH 1.2.2013? A ještě ohledně údajů pro Intrastat tam je to asi jasné dle odvozu tedy až únor 2013.
Děkuji za pomoc.

Offline

 

#29 2013-02-07 20:53:16

Radek1980
Člen/ka

Re: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU

Dobrý den,

vlastní internetový obchod v ČR. Zboží nakupujeme v tuzemsku i v zahraničí. Rádi bychom s prodejem expandovali na Slovensko. V současnosti máme Slovenského dodavatele, který souhlasí, že zboží bude Slovenským zákazníkům z našeho eshopu odesílat přímo ze Slovenského skladu. Zde nám však vzniká problém při Dph. Dosud nám zboží zasílají do ČR a neúčtují DPH protože se jedná o mezinárodní obchod (zboží fyzicky opustí Slovensko). Můžete mi prosím poradit, jak se účtuje v této situaci Dph ? Dodavatel nám zřejmě musí Dph naučtovat, nejedná se z jeho strany o export zboží. Musíme se tedy přihlásit k Dph na Slovensku a mít zde i pobočku firmy ? Předem děkuji za Vaší odpověď. Radek

Offline

 

#30 2013-02-12 17:10:11

JPC2
Člen/ka

Re: DPH při prodeji zboží do jiných státu EU

Dobrý den, chtěl bych prodat pivo do Itálie. Jsem plátce DPH, tak jako odběratel v Itálie. Nejsem však výrobce piva a proto bych chtěl vědět jak mám postupvat ve vztahu k DPH?? Pokud se nemýlím, tak pivo nakoupím v ČR od pivovaru včetně DPH, následně vyřídím papíry pro vývoz a prodám pivo do Itaálie již bez DPH, předám potvrzení finančnímu úřadu, že jsem nakoupil pivo v ČR a následně ho vyvezl do Itálie a bude žádat navrácení zaplaceného DPH. Je toto správná úvaha?? Děkuji za rady.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB