Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-28 09:42:48

matas82
Člen/ka

Daňové přiznání - prodej pozemků vrácení úroků FÚ

Dobrý den,
v předchozích daňových přiznání jsem uplatňoval odečet úroků z hypotéky na koupě stavebního pozemku,
jelikož jsem minulý rok pozemek prodal(měl jsem ho méně než 4 roky) chtěl bych FÚ zpětně vrátit částku za úroky, kterou jsem obdržel.
Do přiznání uvedu součet částek úroků, které jsem obržel výpisem z banky a přikládal k jednotlivým přiznáním a nebo částky, které mi byly každý rok vráceny jako přeplatek na účet.
Prosím jakou částku a kam do daňového formuláře ji mám uvést.

Děkuji moc
Martin Novotný

Offline

 

#2 2013-01-28 20:57:02

Zdena
Moderátorka

Re: Daňové přiznání - prodej pozemků vrácení úroků FÚ

Do přiznání za rok 2012 uvedete celkovou částku, o kterou jste z tohoto důvodu v minulých letech snížil základ daně (na řádku 47). Tuto částku uvedete do přílohy č. 2 přiznání do části 2. Výpočet základu daně z ostatních příjmů (§ 10 zákona). Uvedete pouze příjem, žádné výdaje. Do text dejte písmeno F a slovní popis, například: úroky z úvěru, výstavba nezahájena.

Offline

 

#3 2013-01-29 08:09:50

matas82
Člen/ka

Re: Daňové přiznání - prodej pozemků vrácení úroků FÚ

Děkuji za vyčerpávající odpověď.
MN

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB