Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě

#1 2013-01-03 14:22:36

dat
Člen/ka

Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě

Dobrý den,
v roce 2012 jsem si ohlásil volnou živnost (v polovině dubna), vedlejší činnost. Jsem student. Žiji s rodiči a jedním sourozencem (studentem, 18 let). Můj příjem za rok 2012 nepřesáhl 10 000 Kč.

1) Má nějaký vliv skutečnost, že jsem začal podnikat a jsem OSVČ na slevy na daních u výplat rodičů ? (nejsou podnikatelé)

2) Mám nárok na přídavky na dítě? (Zjišťoval jsem si, že s tím asi souvisí překročení životního minima. Do výpočtu se musí k příjmům rodičů přičíst i moje příjmy nebo ne?)   

Prosím o nějaké vysvětlení a děkuji za odpověď.

Přeji hezký den.

Offline

 

#2 2013-01-03 18:33:20

Zdena
Moderátorka

Re: Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě

1) Rodiče mohou uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě bez ohledu na jeho výdělečnou činnost. Dítko si klidně může vydělat víc než oba rodiče dohromady, důležité je, aby plnilo podmínky podle ustanovení § 35c zákona o daních z příjmů (dítě vlastní, osvojené, dítě druhého z manželů, žijící v domácnosti, přechodný pobyt např. na koleji nehraje roli, nezletilé nebo student do 26 let), výdělečná činnost dítěte není omezující podmínkou.

2) Nevím to jistě, ale myslím, že se do příjmů rodiny započítávají i příjmy dítěte.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Přídavky na dítě a daňové slevy na dítě

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB