Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-06-12 14:26:37

Šárka28
Host

podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den ráda bych se zeptala.člověk který podniká nákup -prodej bY chtěl tedka začít podnikat v hostinské činnosti stačí mu jeden živnostenský list nebo jsi musi pro tuto činnost udělat nový?děkuji za odpověd.

 

#2 2008-06-15 21:49:39

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Bude potřebovat nový ŽL. Hostinská činnost je živnost řemeslná, ke které bude prokazovat odbornou způsobilost.

Offline

 

#3 2008-08-06 08:29:00

Jana Bašová
Host

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat v pohostinství, nejsem vyučená v oboru, ale mám 2 roky praxe.Prosím o sdělení podmínek k založení živnosti.Děkuji

 

#4 2008-08-12 22:28:08

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Pokud nemáte odborné vzdělání v oboru, nebo alespoň v oboru příbuzném, případně 6 let praxe v oboru, pak budete moci provozovat živnost pouze prostřednictvím odpovědného zástupce dle § 11 živnostenského zákona.

Offline

 

#5 2008-09-29 08:02:35

Petra Tomkova
Host

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den,

mám podobný problém a chtěla bych se zeptat, jak funguje provozování živnosti prostřednictvím zodpovědného zástupce. Moc děkuji

Petra

 

#6 2008-09-29 22:31:19

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Musíte si najít někoho, kdo za vás bude ručit, takzvaného garanta. Více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zivnostensky-list-ziskat.php

Pokud získáte garanta, pak budete moci získat živnostenský list i na obor, ke kterému vy sama nemáte potřebnou kvalifikaci. Na ŽÚ vyplníte údaje o zástupci a doložíte jeho prohlášení, formuláře např. zde:
http://magistrat.praha-mesto.cz/Urad/Od … y/area5777
Příloha - odpovědný zástupce
Prohlášení odpovědného zástupce

Tím budou splněny formality. Jak bude provozování živnosti opravdu fungovat, to je pouze věcí vaší vzájemné dohody:-)

Offline

 

#7 2008-11-04 12:32:15

Bizana
Host

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den,chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti,slyšela jsem,že již není potřeba mít tzv.garanta,pokud nejsem vyučena v oboru,(nejsem vyučena vůbec.)co je tedy potřeba k vyřízení živn.listu?Děkuji

 

#8 2008-11-04 17:36:44

Evik
Host

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den,začínám podnikat v oboru hostinská činnost a jelikož nejsem v oboru vyučena,budu mít garanta,je nutné,aby semnou garant vše vyřizování absolvoval,nebo stačí mít potřebné dokumenty a vše vyřídit i bez jeho přítomnosti,Děkuji Eva

 

#9 2008-11-06 00:20:44

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Bizana napsal(a):

Dobrý den,chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti,slyšela jsem,že již není potřeba mít tzv.garanta,pokud nejsem vyučena v oboru,(nejsem vyučena vůbec.)co je tedy potřeba k vyřízení živn.listu?Děkuji

Institut odpovědného zástupce nebyl zrušen. Pokud nesplňujete požadavky na odbornou způsobilost, pak jej budete i nadále potřebovat.

Offline

 

#10 2008-11-06 00:21:33

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Evik napsal(a):

Dobrý den,začínám podnikat v oboru hostinská činnost a jelikož nejsem v oboru vyučena,budu mít garanta,je nutné,aby semnou garant vše vyřizování absolvoval,nebo stačí mít potřebné dokumenty a vše vyřídit i bez jeho přítomnosti,Děkuji Eva

Odpovědného zástupce si vyřizujete jen na živnostenském úřadě. Finanční úřad, zdravotní pojišťovnu a OSSZ si vyřídíte sama, tam je odpovědný zástupce nezajímá. Na ŽÚ budou vyžadovat doklady, kterými zástupce prokáže odbornou způsobilost a jeho prohlášení, že souhlasí s ustanovením do funkce a uvedení podnikatelů, u kterých už je ustanoven zástupcem. Pokud nepodepíše toto prohlášení osobně na ŽÚ, tak by musel být jeho podpis na prohlášení úředně ověřen.

Offline

 

#11 2012-01-31 12:25:07

Tereza12
Člen/ka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den, mám bakalářské vzdělání na ČZU v Praze v oboru kvalita produkce a chtěla bych začít podnikat v hostinské činnosti. Chtěla bych se zeptat, jestli na tento obor dostanu s mým vzděláním živnostenský list nebo jestli musím mít zástupce. Děkuji Tereza Olšová

Offline

 

#12 2012-01-31 22:52:20

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Podle mého názoru budete potřebovat odpovědného zástupce. Přesnou informaci podá živnostenský úřad.

Offline

 

#13 2012-09-21 10:43:27

zrzy1
Člen/ka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den,
Kamarád potřebuje odpovědného zástupce v pohostinství.Já mám živnost v pohostinství,zajímalo by mě co tím riskuji pokud bych mu ho dělala.

Offline

 

#14 2012-09-21 19:21:52

Zdena
Moderátorka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Podnikatel a odpovědný zástupce musejí být v nějakém smluvním vztahu, například pracovněprávním nebo obchodním. Míra vaší zodpovědnosti bude záviset na tomto smluvním ujednání. Za svoji činnost budete odpovídat podnikateli, nikoliv například jeho obchodním partnerům nebo živnostenskému či jiným úřadům.

Offline

 

#15 2012-12-31 13:39:03

Nikitta78
Člen/ka

Re: podnikání v hostinské činnosti

Dobrý den,
co vše potřebuji s sebou na ŽÚ a co vše potřebuje můj garant, abych tam nemusela znovu? Jdu zažádat o kosmetické služby, všechny předchozí živnosti mám pozastavené. Budu muset přinést i vysvědčení z maturitní zkoušky? Moc děkuji. Nikol

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB