Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-28 09:01:01

luza
Člen/ka

skončení PP, registrace na ÚP a PPM

Zaměstnankyni skončí PP na dobu určitou 30.6.2012, je těhotná, pravděpodobný termín porodu 24.12.2012, tzn. že nárok na PPM jí vznikne z ochranné lhůty (u téhož zaměstnavatele pracuje více než dva roky, podmínku 270 dnů má splněnou). Z čeho se jí vypočítá PPM, kdyby v době do nástupu na PPM  pobírala dávky v nezaměstnanosti z ÚP ? Já si myslím, že z příjmů z uplynulého zaměstnání a i nárok na PPM uplatní přes bývalého zaměstnavatele, ale někdo jí tvrdil, že z důvodu pobírání dávek to tak nebude.
Poradíte, prosím, zda je můj názor správný ?Děkuji.

Offline

 

#2 2012-07-06 21:15:05

ivzez
Člen/ka

Re: skončení PP, registrace na ÚP a PPM

Ano, Váš názor je správný. Nárok na PPM uplatní u posledního zaměstnavatele (z posledního nemocenského pojištění), základem pro výpočet PPM budou výdělky z doby jejího posledního zaměstnání.

Offline

 

#3 2012-08-04 12:00:39

ozzák
Člen/ka

Re: skončení PP, registrace na ÚP a PPM

šla bych se zeptat na MSSZ, protože moje známá, pracovala celou dobu, dostala výpověď k 31.4. - dohodou a za 14dnů zjistila, že je těhotná. termín měla 30.12. na MSSZ ji řekli, že 6 týdnů před porodem nedostane nic a pak nějaké měsíce mateřeskou, v podstatě by na tom byla hodně špatně, protože doba od posledního zaměstnání je příliš dlouhá k termínu porodu. Nic méně, nakonec si našla narychlo práci a te´d je na MD a plynuli ji všechny výhody ze zaměstnání. proplacení dovolená..., paradoxně si polepšila, protože měla větší plat v nové práci. Jak by to s ní bylo kdyby nikam nenastoupila, to neví, ale je za to ráda.

Offline

 

#4 2012-08-04 22:47:35

ivzez
Člen/ka

Re: skončení PP, registrace na ÚP a PPM

ozzák napsal(a):

... protože moje známá, pracovala celou dobu, dostala výpověď k 31.4. - dohodou a za 14dnů zjistila, že je těhotná. termín měla 30.12. na MSSZ ji řekli, že 6 týdnů před porodem nedostane nic a pak nějaké měsíce mateřeskou, v podstatě by na tom byla hodně špatně, protože doba od posledního zaměstnání je příliš dlouhá k termínu porodu. Nic méně, nakonec si našla narychlo práci a te´d je na MD a plynuli ji všechny výhody ze zaměstnání. proplacení dovolená..., paradoxně si polepšila, protože měla větší plat v nové práci. Jak by to s ní bylo kdyby nikam nenastoupila, to neví, ale je za to ráda.

___
Vaše známá nedostala "výpověď dohodou", protože ta neexistuje, ale dobrovolně se dohodla se zaměstnavatelem o rozvázání pracovního poměru.
Dohoda o rozvázání PP je vždy dobrovolný oboustranný právní krok. (Na návrh zaměstnavatele nebyla povinna přistoupit.)

Vaše známá zjistila těhotenství až po skončení PP, tzn., že v době ukončení PP mohlo jít o několik prvních tt. Kdyby byl PP skončil skončil později - cca na přelomu
3. a 4. měsíce těhotenství (jako v případě tazatelky), "dosáhla by na PPM z předchozího zaměstnání také."

___
Kdyby Vaše známá do dalšího zaměstnání nenastoupila, neměla by nárok na MD ani na RD (= volno na péči o dítě od zaměstnavatele) a pravděpodobně ani na PPM. Až od porodu by byla měla nárok na rodičovský příspěvek (RP, sociální dávka).

Offline

 

#5 2012-11-13 19:44:58

terka225
Člen/ka

Re: skončení PP, registrace na ÚP a PPM

dobrý den, byla jsem registrována na úřadu práce a od 1.11. jsem začala pracovat ale práce je pro mě jako pro ženu fyzicky náročná  a 16.11. bych chtěla ukončit smlouvu v zkušební lhůtě, za jak dlouho se můžu opět registrovat na přad práce. Děkuji

Offline

 

#6 2012-12-22 07:11:34

ivzez
Člen/ka

Re: skončení PP, registrace na ÚP a PPM

terka225 napsal(a):

dobrý den, byla jsem registrována na úřadu práce a od 1.11. jsem začala pracovat ale práce je pro mě jako pro ženu fyzicky náročná  a 16.11. bych chtěla ukončit smlouvu v zkušební lhůtě, za jak dlouho se můžu opět registrovat na přad práce. Děkuji

Nevkládejte prosím stejný dotaz do více vláken,
je to nepřehledné.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB