Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-11-11 12:03:45

hormat
Člen/ka

Paušální výdaje z pronájmu FO - podnikatel

Dobrý den paní Zdeno,

prosím Vás, jsem FO podnikatel se živnostenským oprávněním Pronájem a půjčování věcích movitých a chci uplatňovat výdaje paušálem, chápu dobře, že se mě týká paušál 60 % (protože se jedná o příjem z "ostatních živností") a ne ten paušál 30% ?

Děkuji moc za pomoc,

Petr Matějček

Offline

 

#2 2012-11-11 23:40:40

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje z pronájmu FO - podnikatel

Dobrý večer, pane Petře,

     máte příjmy ze živnosti podle § 7 odstavce 1 písm. b)zákona o daních z příjmů. K těmto příjmům můžete uplatnit výdaje ve výši 60%.

     Paušál 30% se podle zákona má použít na příjmy z pronájmu majetku zařazeného v obchodním majetku (§ 7/2/e ZDP). Jestliže nevedete podvojné účetnictví, tak nemáte obchodní majetek, do kterého byste věci zařadil, tím pádem se na Vás tento paušál nevztahuje.

Offline

 

#3 2012-11-24 17:46:30

Marie66
Člen/ka

Re: Paušální výdaje z pronájmu FO - podnikatel

Dobrý večer,
živnostník který vede účetnictví, pronajímá vlastní nákladní vozidlo (součást OM),na základě dlouhodobé Smlouvy, tak si může uplatnit paušál pouze  30%?
Jestli ano, tak jsem to loni udělala blbě :-(

Offline

 

#4 2012-11-24 19:25:00

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje z pronájmu FO - podnikatel

Ano, pokud uplatňuje výdaje procentem z příjmů, tak si k příjmu z pronájmu majetku, zařazeného v OM, může uplatnit výdaje pouze ve výši 30% příjmů. Platí od roku 2011. Ale zůstala bych v klidu. Pokud vím, tak FÚ paušalisty nekontroluje.

Offline

 

#5 2012-11-25 12:51:47

Marie66
Člen/ka

Re: Paušální výdaje z pronájmu FO - podnikatel

Děkuji za objasnění, nebudu do toho šťourat:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB