Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2012-08-29 09:40:36

Gooo
Člen/ka

Navrácení DPH z nákupu PHM v zahraničí

Zdravím
Jsem OSVČ a plátce DPH a pro své podnikání používám osobní vozidlo. Protože jsem z Ostravy, rozhodl jsem se v minulém roce tankovat v Polsku, kde jsem se zaregistroval na vybraných benzínových pumpách a kde jsem tankoval naftu s tím, že následně požádám Polskou stranu o navrácení DPH z těchto nákupů.

Má někdo osobní zkušenost s tímto procesem? Přišel nám nyní dopis z Polska, kde cosi požadují a nejsme si jistí, zda rozumíme OK. Tankoval jsem převážně v ČR, takže se nejedná o velkou částku (natankováno za cca 20 - 25 000 Kč), takže se nevyplatí platit za překlady a podobně, takže kdyby někdo tuto situaci řešil a poradil by, byl bych jen rád. Děkuji.

Offline

 

#2 2012-09-12 10:47:33

Simona S
Člen/ka

Re: Navrácení DPH z nákupu PHM v zahraničí

Dobrý den, žádala jsem o vrácení DPH ze Slovenska přes daňový portál, za rok 2011 máte termín do konce září, potřebujete elektronický podpis a nejdříve podat žádost o přidělení přístupu do aplikace, do 15 dní dostanete sms o povolení přístupu a následně zašlete žádost o vrácení DPH přes tento portál. Teď jsem ve fázi, že ze Slovenska poslali potvrzení o přijetí žádosti.Další zkušenost nemám.
Zdraví Simona

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB