Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-07-10 16:29:30

PRaduska
Člen/ka

Sleva na manželku/ podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
mám otázku týkající se slevy na manželku v příštím roce, tak aby si manžel OSVČ mohl tuto slevu za tento rok uplatnit.
Dnes mi na UP sdělili, že podpora v nezaměstnanosti je nezdanitelný příjem, tedy se do příjmů pro daně nezapočítává, ale někde v tomto fóru jsem našla něco jiného, tak jak to tedy je ??
V případě, že nastoupím do zaměstnání a nevydělám si tedy více než 68000,- ročně dle zákona - v případě, že podpora není zdanitelný příjem,
může si mě manžel uplatnit na slevě z daně z příjmu.
Díky za radu

Offline

 

#2 2012-07-10 22:11:24

Zdena
Moderátorka

Re: Sleva na manželku/ podpora v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti je osvobozená od daně. To znamená, že z ní nemusíte odvést daň z příjmů.

Pro účely uplatnění slevy na manželku se ale podpora započítává do manželčiných vlastních příjmů. Manžel si bude moci uplatnit slevu, jestliže součet příjmů ze zaměstnání + podpora v nezaměstnanosti + případné nemocenské dávky (a jsou i další příjmy, které se započítávají) bude max. 68 tis. Kč.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB