Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-05-14 13:04:14

avatavs
Člen/ka

nárok na dovolenou

V lednu 2011 jsem porodila,MD mi skončila 05/2011 a nasoupila jsem na rodičovskou dovolenou.,která mi skončí 01/2014.Mám nárok na proplacení dovoléné /pokud mi tedy nějaký vznikl/od svého zaměstnavatele za rok 2011?Děkuji

Offline

 

#2 2012-07-06 20:14:02

ivzez
Člen/ka

Re: nárok na dovolenou

MD se z hlediska nároku na dovolenou posuzuje jako odpracovaná doba. Kdybyste byla zaměstnavatele požádala o čerpání dovolené tak, aby bezprostředně navázala na MD, býval by zaměstnavatel povinen Vám poskytnout celou dovolenou za rok 2012.

Protože Vám zaměstnavatel nyní nemůže určit čerpání dovolené (kvůli rodičovské dovolené - nelze z jednoho zaměstnání souběžně čerpat dva typy volna), určí Vám její čerpání až po skončení rodičovské dovolené. Dovolená se ale bude krátit o dobu zameškanou rodičovskou dovolenou.

Na proplacení dovolené je nárok jenom v případě skončení zaměstnání, dokud zaměstnání trvá, lze dovolenou pouze čerpat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB