Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-04 13:07:08

Jana Telefková
Host

umělecká činnost a zdravotní pojištění

Dobrý den,od roku 2002 dělám uměleckou činnost-tanec. V tu dobu jsem ještě byla studentka. Od roku 2005 pracuji na HPP ve firmě a v roce 2007 jem se zaregistrovala na FÚ. Příjmy z tance uvádím jako ostatní, jsou stále menší než příjmy z povolání. Zdravotní pojištění neplatím a teď mám obavy,že dost dlužím a nevím co mám dělat, aby mi nevznikly problémy. Myslíte, že stačí doplatit dluh od doby, co jsem se zaregistrovala na FÚ?Děkuji za radu.

 

#2 2008-08-07 22:20:06

Zdena
Moderátorka

Re: umělecká činnost a zdravotní pojištění

Přiznala bych jen rok 2007 od doby registrace na FÚ, předchozí příjmy bude zdravotní pojišťovna těžko zjišťovat. Když se k nim sama přiznáte, tak vám bez milosti nařídí udělat přehledy za předchozí roky, ve kterých si dopočítáte pojistné a oni ještě přihodí tučné penále.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB