Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-08-01 13:40:00

Pavel K.
Host

pevná měsíční platba u živnostníka

Dobrý den, jako živnostník, který programuje webové aplikace, pracuji pro jednu reklamní firmu. Platí mi měsíčně za mé služby paušální částku, tzn. posílam pravidelně každý měsíc fakturu se stejnou částkou. Mám i další zákazníky, ale těm fakturuji práci jen občas za údržbu webu, takže programovaní pro zmíněnou firmu je hlavním zdrojem (95 %).

Moje otázka zní: Je v tom nějaký problem z hlediska finančního úřadu nebo jiných institucí? Resp. mohlo by se jednat o švarc systém?

Předem děkuji za odpověď.

 

#2 2008-08-06 21:23:47

Zdena
Moderátorka

Re: pevná měsíční platba u živnostníka

Nevidím problém. Zajisté pracujete doma, nebo ve své kanceláři, na svém počítači, se svými programy, sám si organizujete práci a odevzdáte pouze její výsledek. Práci vykonáváte pod vlastním jménem, na vlastní účet a odpovědnost .  Znakem závislé práce by byl osobní výkon práce v místě, které určil zaměstnavatel, vykonávaný podle pokynů zaměstnavatele ve vztahu podřízenosti a nadřízenosti, ve stanovené pracovní době.
Finanční úřad pohlíží na závislou činnost zhruba takto:
http://business.center.cz/business/fina … d-285.aspx

Offline

 

#3 2008-08-07 07:55:57

Pavel K.
Host

Re: pevná měsíční platba u živnostníka

Děkuji Vám za odpověď, potěšila jste mě :-)

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB