Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u veterinárních služeb

#1 2012-03-29 08:46:23

fifinka
Člen/ka

DPH u veterinárních služeb

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká sazba DPH je u veterinárních služeb. Doposud používám 20%sazbu. Pokud si klient koupí pouze léky nebo krmivo tak je to účtuji s 10% sazbu. Narazila jsem totiž na klasifikaci produkce cz-cpa, kde jsou veterinární služby-snížená?Teď jsem docela na vážkách.díky katka

Offline

 

#2 2012-04-18 00:19:08

Zdena
Moderátorka

Re: DPH u veterinárních služeb

Seznam služeb podléhajících snížené sazbě najdete v příloze č. 2 zákona o DPH.
http://business.center.cz/business/prav … loha2.aspx

Offline

 

#3 2012-04-20 08:23:43

fifinka
Člen/ka

Re: DPH u veterinárních služeb

Dobrý den, stále mi to vrtá hlavou. Když se podívám na jiné veterináře na internetu, tak všichni si účtují základní sazbu? V příloze jsem nic nenašla ohledně veterinární službě. Také jsem četla na veterinární komoře dopis ministrovi, kde veterináři žádali snížení sazby za výkony a sjednocení sazby za léky, v roce 2009.Omlouvám, se jestli jsme natvrdlá!díky katka

Offline

 

#4 2012-04-22 20:47:54

Zdena
Moderátorka

Re: DPH u veterinárních služeb

Veterinární služby spadají pod kód 75 uvedené klasifikace. Tento kód v příloze č. 2 zákona o DPH nenajdete, proto je třeba použít základní sazbu DPH.

Offline

 

#5 2012-04-23 09:18:34

fifinka
Člen/ka

Re: DPH u veterinárních služeb

díky za odpověď.katka

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u veterinárních služeb

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB