Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-15 15:09:23

dolfi
Host

soc. a zdrav. poj

Chci podnikat v dopravě jako OSVČ.  Proč mám platit zdrav. pojištění, když už ho za mně jako důchodce platí stát. Dále proč mám plati sociální pojištění, když jsem důchodce ?

 

#2 2008-07-26 21:23:38

Zdena
Moderátorka

Re: soc. a zdrav. poj

Stát neplatí zdravotní pojištění z titulu vaší samostatné výdělečné činnosti, ale proto, že jste důchodcem. Sociální pojištění možná ani platit nebudete, pro účely SP budete považován za OSVČ vedlejší, u které vzniká povinná účast na pojištění až při dosažení určitého rozdílu příjmů a výdajů. Více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-poji … innost.php

Proč mají platit pojištění i důchodci, kteří už za život odvedli peněz dost? Tak to netuším.  Zkuste se obrátit na některého z moudrých zákonodárců, třeba na svého poslance, či senátora, určitě budou vědět:-))

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB