Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-18 12:11:02

Skalda
Člen/ka

Potvrzení o studiu - maturita

Dobrý den,

minulý rok jsem udělal maturitu a přešel z SŠ na VŠ. Co mám k DP přiložit jako důkaz toho, že jsem byl studentem v prvním pololetí? Stačí kopie maturitního vysvědčení? Musí být úředně ověřená? Díky

Offline

 

#2 2012-03-18 19:05:21

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o studiu - maturita

Pokud uplatňujete slevu na studium, tak doložte potvrzení o studiu, které vystaví škola. Jestli neuplatňujete slevu, chcete jen dát na vědomí, že jste se nikde neflákal a poctivě jste studoval, tak ofoťte maturitní vysvědčení, nemusí být ověřené.

Offline

 

#3 2012-03-19 20:19:06

slunecnice
Člen/ka

Re: Potvrzení o studiu - maturita

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jak má známá postupovat, když podává sama DP za rok 2011. Může si uvést odpočet na manžela, se kterým se ale v roce 2012 rozvedla? Minulý rok byli celý rok manželé a její manžel nepracoval protože studoval. Co se k tomuto odpočtu musí dokládat? Musel by její bývalý manžel dokládat potvrzení o studiu? Byl by to totiž problém, protože je to cizinec a momentálně je mimo ČR. Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2012-03-20 00:17:44

Zdena
Moderátorka

Re: Potvrzení o studiu - maturita

Potvrzení o studiu je podle mého názoru zbytečné, vždyť mohl studovat a přitom vydělávat. K daňovému přiznání přikládám čestné prohlášení manžela/ky, že  ve zdaňovacím období neměl/a/ vlastní příjmy vyšší než 68.000,- Kč.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB