Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-19 12:07:16

PetraJ
Člen/ka

Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Dobrý den,

mám takový dotaz. Jsem zaměstnána na hlavní pracovní poměr, ve kterém jsem teď nastoupila na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Termín porodu mám za 2,5 měsíce. Dále mám otevřenou živnost na administrativní práce jako vedlejší. Chtěla bych se zeptat, zda mohu vystavovat faktury, když jsem v zaměstnání na nemocenské? Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-01-19 15:50:17

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Ano, můžete vystavovat faktury.

Offline

 

#3 2012-01-20 19:10:39

PetraJ
Člen/ka

Re: Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Děkuji mnohokrát za odpověď.

Offline

 

#4 2012-02-02 19:28:00

Lejla
Člen/ka

Re: Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Dobrý den, už jsem mezi příspěvky našla spoustu užitečných informací. Teď ale řeším situaci, do které tak úplně nevidím:-( K 5.2. mi končí rodičovská dovolená a zároveň se mnou zaměstnavatel ukončí prac. poměr pro nadbytečnost. Přivydělávala jsem si při RD jako osvč vedlejší. Co ale nastane 6.2.?? Změní se SVČ vedlejší automaticky na hlavní? A pokud bych se starala o osobu blízkou (babičku) lze si zachovat svč jako vedlejší? Samozřejmě mi jde o to, platit co možná nejméně odvodů...

Offline

 

#5 2012-02-22 00:27:46

Zdena
Moderátorka

Re: Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Pokud ještě pobíráte rodičovský příspěvek, tak budete i nadále OSVČ vedlejší.
Pokud pečujete o osobu blízkou, která je závislá na péči jiné osoby (středně těžká, těžká nebo úplná závislost), pak také můžete být považována za OSVČ vedlejší.

Offline

 

#6 2012-03-17 10:57:39

Lucius
Člen/ka

Re: Vedlejší OSVČ a zaměstnání

Dobrý den. Mám dotaz. Jsem zaměstnaná na hpp a zároveň jsem osvc (vedlejší). Teď jsem otěhotněla. Bohužel mám pro těhotenství rizikové povoláni, tak budu muset nastoupit na nemocenskou. Jsem ale zamestnana na  4hod prac.uvazek s hrubou mzdou 4tis kc. Tim pádem má nemocenská bude prd korun. Pokud by mi zaměstnavatel zvedl třeba na měsíc  plat,pomohlo by mi to? Nebo lze se teď ještě jako osvč nějak připojistit ať mám větší nemocenskou? Můžu vůbec při nemocenské dále fungovat jako osvč?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB