Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-07 16:50:13

vojta8
Člen/ka

DP - příloha 1

Hezký den. V příloze 1 je oddíl C, datum zahájení činnosti. Dlouhá léta jsem byl OSVČ bez ŽL, loni v březnu jsem si ho nechal udělat. Mám tedy napsat datum vydání ŽL, nebo to nechat nevyplněné? A musím rozdělit příjmy na 3 měsíce s paušálem 40% a zbytek na 60%, nebo nechat komplet příjmy na 60%?

Offline

 

#2 2012-03-08 21:27:40

Zdena
Moderátorka

Re: DP - příloha 1

Datum zahájení činnosti bych nechala nevyplněné. Příjmy bych rozdělila.

Offline

 

#3 2012-03-11 10:15:33

paf
Člen/ka

Re: DP - příloha 1

Dobrý den,

vedu DE, a v daňovém přiznání v příloze 1 v tabulce D (bod 5 a 7) jsou pohledávky a závazky, vzhledem k tomu, že na konci roku jsem nějaké malé měla, měla bych je tam uvést? Nebo to má souvislost jen s půjčkami?

A další věc, zjistila jsem, že v minulých dvou letech jsem také nějaké závazky měla, ale do té přílohy jsem uvedla 0, sama nevím proč, může to být problém, je to potřeba nějak řešit dodatečně na FÚ anebo ne, když to neovlivní základ daně?

Děkuji za odpověd a přeji hezký den
Pavla

Offline

 

#4 2012-03-11 18:35:10

jaromira
Člen/ka

Re: DP - příloha 1

Pokud vedete DE, v tabulce D  uvedete podle údajů v tabulce, t.j. VČETNĚ úvěrů, půjček.

Minulé roky bych neřešila.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB