Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2012-03-07 14:38:39

marti
Člen/ka

dotace - zdanění

Dobrý den,
je dotace jako příjem ovlivň. základ daně?
(přesně: "Příspěvek Úřadu práce za účelem zřízení společensky účelného prac. místa pro výkon samost. výdělečné činnosti)
V případě, že ne, mohu si dát do výdajů ovlivň. základ daně předměty pořízené za peníze z této dotace?
Díky

Offline

 

#2 2012-03-07 16:34:36

Lenka.muf
Člen/ka

Re: dotace - zdanění

Já bych to určitě dala do příjmů, je to "Příspěvek....", ne dotace a pak si můžete dát i výdaje související s tímto příjmem. Ale i dotace na provoz, např. příspěvkových org. se dává do výnosů. Lenka

Offline

 

#3 2012-03-08 21:51:37

Zdena
Moderátorka

Re: dotace - zdanění

zdroj:
http://www.podnikatel.cz/clanky/prispev … iho-mista/
kopíruji:
"Příspěvky z úřadu práce na vytvoření nového pracovního místa pro OSVČ jsou nástrojem aktivní státní politiky zaměstnanosti dle zákona o zaměstnanosti, a pokud jsou v tomto smyslu vypláceny, jsou osvobozeny dle § 4 odst. 1 písmeno h) zákona o dani z příjmů jako plnění z uplatnění státní politiky zaměstnanosti," sděluje Jana Kaslová, tisková mluvčí Finančního ředitelství v Praze.

Pokud byste evidovala jako výdaj neovlivňující základ daně z příjmů, pak byste nemohla předměty pořízené z dotace uplatnit jako daňový výdaj. Myslím, že je celkem jedno, jak to provedete. Buď dáte dotaci do daňových příjmů a nakoupené předměty do daňových výdajů, nebo obojí nedaňově, výsledek bude stejný.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB