Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-20 13:04:20

Smolíková Hana
Člen/ka

Dohoda o provedení práce

Přeji hezký den a prosím o radu. Co udělal OSVČ špatně a jak to může napravit, když podepsal s kamarády dohody o provedení práce a neřešil daně? Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2012-01-20 13:09:37

JANAA
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce

Záleží, kdy byly dohody sepsány, kdy byly vypláceny, zda každý měsíc, nebo až po ukončení práce...
Pokud příjem z dohody byl do pěti tisíc, a dohodář nepodepsal prohlášení poplatníka, měl zaměstnavatel srazit a na fú odvést srážkovou daň.
Pokud dohodář   podepsal prohlášení poplatníka, pak měla být mzda daněna zálohovou daní bez ohledu na její výši.
Takže pokud nějakou daň měl srazit, a tudíž měl odvést na fú, pak mu mohlo vzniknout penále, nehledě k tomu, že se měl na fú - pokud už nebyl - zaregistrovat jako plátce zálohové nebo srážkové daně, nebo obou těchto daní, a k 20.2.2012 podat na fú vyúčtování těchto daní. Jana

Offline

 

#3 2012-01-20 13:19:26

Smolíková Hana
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce

Děkuji za bleskovou odpověď a tušila jsem že ta odpověď bude taková jaká je.

Offline

 

#4 2012-01-22 20:05:31

Ivanna
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce

Dobrý den,
poraďte mi, prosím,
1.) zda mohu vyplatit výplatu z DoPP i jiné osobě, než přímo dané osobě, která DoPP prováděla (jakožto prostředníkovi, který výplatu předá osobě, která DoPP prováděla)?
2.) a jestli ano, co mi k tomu musí přinést? Stačí plná moc pro daného člověka podepsaná osobou, která prováděla DoPP?
3.) Musí být plná moc nějak ověřená?
4.) A může být paušálně napsaná na celý rok, když např. daný člověk bude provádět u nás DoPP za leden, červen a listopad 2012 nebo vždy, když na daný měsíc uzavřeme DoPP, tak k tomu musí dodat i plnou moc?
5.) Může být touto osobou i někdo jiný než příbuzný?
6.) našla bych někde k tomu i podporu v zákoně?
Děkuji moc za odpověď, Ivana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB