Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-16 17:08:04

paf
Člen/ka

Hranice pro povinné plátcovství DPH

Dobrý den,

prosím o rady:

1) Jak mám zjistit, zda jsem jako neplátce DPH OSVČ nepřesáhla nebo přesáhla hranici 1 mil Kč pro povinost být plátce DPH, počítají se tam jen daňově uznatelné příjmy a výdaje (jen ty dvě částky sečtu) nebo se tam připočítává ještě něco - třeba zásoby zboží? Když se to bere za kalendářní měsíce a ne za kalendářní rok (v tom je asi rozdíl, že?), nevím a nedovedu si představit, jakým způsobem to mám z DE za každý měsíc zvlášť počítat, můžete mi prosím poradit?

2) Ještě se zeptám, když mi rodiče pronajímají byt a já v něm podnikám (e-shop) jako neplátce DPH, nemusí se nikdo z nás náhodou kvůli tomu nájmu a tomu, že já podnikám, stát také plátcem DPH? - Někde jsem vyčetla, že jsou nějaké výjimky, kdy se musí i člověd nepodnikající, který pronajímá, stát plátcem, tak nevím, jak to je? Dále, můžou si rodiče dát do nákladů koupi sporáku?

3) Když si chci zažádat o příspěvek na bydlení, můžu být OSVČ? Jaký příjem (za jaké období) tam budu dokládat, když si zažádám až teď v lednu? A ještě za jaké období bych příjem dokládala, když požádám o přídavky na dítě?

4) Když je na výpise z osobního účtu, který používám k podnikání, položka nezpoplatněný vklad (plusová položka od banky) - je to nedaňový příjem, to je mi jasné, ale týká se to nějak i toho kapitálového majetku nebo ne a tam patří jen ty kladné úroky?


Moc děkuji za pomoc a váš čas.

Editoval paf (2012-01-21 11:32:48)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB