Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-06-18 11:57:17

verica
Host

termíny účetního čtvrtletí a co posílat

Chtěla bych se zeptat na termíy čtvrtletí..... je mi jasné, že leden - březen, duben - červen ... ale do kdy musí být čtvrtletí uzavřeno ? Do 30 / 31. to určitě není, že? A co vše je potřeba posílat někam atd. Vím, že přehled DPH, protože platíme čtvrtletně, posílají se i nějaké přehledy o příjmech nebo tak něco? Nebo je to jen u uzávěrky? Ještě dodávám, že máme i zaměstnance, tak tam se taky něco někam posílá?
Mám v tom hrozný zmatek.... udělala jsem si rekvalifikaci a tak nějak nic nevím.... hlavně ty termíny a kontakt s úřady....co musí být a co je dobrovolné

Děkuji za odpověď

 

#2 2008-06-25 12:30:16

Zdena
Moderátorka

Re: termíny účetního čtvrtletí a co posílat

Uveďte, prosím, zda vedete účetnictví, nebo daňovou evidenci.
Můžete si například uzavírat čtvrtletní období i v daňové evidenci, hlavně pro účely DPH. Příklad: zdaňovací období je 1. Q 2008,  zaevidujete si a do přiznání zahrnete všechna zdanitelná plnění, které jste uskutečnili od 1.1.08 do 31.3.08 (přijatá plnění z tohoto období uplatnit můžete, ale nemusíte). Přiznání musíte odevzdat nejpozději 25.4.08 a do té doby můžete evidovat doklady. Po podání přiznání je vhodné si uzavřít období, za které bylo podáno přiznání (tedy daňové doklady, které mají DUZP od 1.21. do 31.3.08), abyste nemohla třeba omylem do tohoto období evidovat a zpětně tak měnit údaje, které jste přiznala. Způsob uzavření období závisí na možnostech vašeho SW.
Za zaměstnance posíláte měsíčně přehledy o vyměřovacích základech na OSSZ a zdravotním pojišťovnám.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB