Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-06-21 12:28:03

JanaD
Host

Zaměstnanci na ID

Hezký den.

Chtěla bych se zeptat na jednu otázku.
Zaměstnávám osoby s ID a oni mají slevu při výpočtu ZP ze mzdy 5013 kč.  Mají více pracovních poměrů. Můžou u jednoho zaměstnavatelé si uplatnit slevu u zdravotního pojištění a u druhého slevy na dani?

Děkuji za odpověď

Dvorská

 

#2 2008-06-22 11:28:09

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnanci na ID

Předpokládám, že nadpoloviční většina vašich zaměstnanců má zdravotní postižení a vy postiženým pracovníkům vypočítáváte pojistné na ZP až z vyměřovacího základu, který přesáhne 5.013,- Kč měsíčně (podle § 3/7 zákona 592/1992). Tuto výhodu mohou postižení pracovníci uplatnit i v druhém pracovním poměru, ale pouze za předpokladu, že se také bude jednat o zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50% osob se zdravotním postižením.

Slevu na dani z příjmů mohou v jednom měsíci uplatnit pouze u jednoho zaměstnavatele, u kterého mají podepsané prohlášení k dani. Takže je možné, aby měli snížený vyměřovací základ pro odvod zdravotního pojistného u vás a zároveň podepsané prohlášení u jiného zaměstnavatele, takže byste zaměstnanci nedávali slevu na dani z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB