Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-10-19 19:17:16

paf
Člen/ka

Prošlé zboží

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné prodávat zboží s prošlou minimální trvanlivostí, vím, že je rozdíl mezi tímto pojmem a pojmem  "datum spotřeby nebo expirace", mám za to, že když je zboží (e-shop) v oddělené kategorii i s informací, že se jedná o prošlou min. trvanlivost, tak se to může, chtěla bych to jen potvrdit, případně vyvrátit.

Pokud to možné není, kde mi takové zboží (jedná se o kosmetiku) - zlikvidují, podle čeho mám hledat příslušnou nejbližší organizaci a jak to následně zaeviduji do DE - neplátce?

Ještě jeden dotaz: Za zboží, které jsem posílala na dobírku, mi nepřišli peníze v hotovosti, nýbrž na účet, vystavovala jsem na něj fakturu, abych měla doklad k výpisu z účtu. Paní si to nakonec rozmyslela a zboží vrátila, ale teď chce peníze vrátit na adresu ne na účet, nevím, zda k dokladu z pošty do daňové evidence musím udělat k faktuře vydané i dobropis (i když při vrácení částky nepůjdou peníze z mého účtu, ale přes poštu v hotovosti na jejich adresu)? Pohyb peněz bude, vrácené zboží mám, peníze za vrácené zboží ve výpise nebudou, ale fakturu zase nemůžu stornovat, když už mi původně přišli peníze na účet. Prosím tedy o radu.

Děkuji

Offline

 

#2 2011-10-20 23:03:36

Zdena
Moderátorka

Re: Prošlé zboží

Vystavila bych dobropis, abych měla podklad pro odeslání peněz. Jestli se vám nechce do psaní dobropisu, tak si alespoň při odeslání peněz udělejte poznámku, k jaké faktuře se vratka vztahuje a kdy byla fa uhrazena. Peníze můžete vrátit poštou, nevidím v tom žádný problém.

Offline

 

#3 2011-10-21 08:28:05

paf
Člen/ka

Re: Prošlé zboží

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Na tu první otázku ohledně prošlé minimální trvanlivosti u kosmetiky byste mi prosím nedokázala poradit?

Děkuji moc
P.

Offline

 

#4 2011-10-22 14:36:37

Zdena
Moderátorka

Re: Prošlé zboží

Zkuste se informovat na nejbližší hygienické stanici.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB