Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2011-08-24 19:47:12

alka
Člen/ka

Google Ireland Limited a jejich souhrnné hlášení

Dobrý den přeji.
Prosím o radu.
     Z našeho FÚ, kde jsem registrovaná díky Adsense již od roku 2010 jako plátce DPH, mi volali, že jim nejde spárovat souhrnné hlášení za II.čtvrtletí. Google Ireland Limited prý asi nepodal v Irsku souhrnné hlášení anebo jsem jim z něho jenom já vypadla? :-) Nemám představu, v jaké podobě Google to hlášení posílá a jak je to možné dohledat, že daň v Irsku je zaplacena.

     Stalo se to poprvné od té doby, co jsem se musela zaregistrovat. Vzhledem k tomu, že DPH je povinen odvést odběratel, mi bylo sděleno, že v případě, že hlášeni dodatečně nepošlou, tak je břemeno DPH na mé straně a musím službu dodanit já.

Zatím prý tedy počkají, jak se vše vyvine, jestli neměli na straně Google nějaký výpadek. Nevím jak dlouho budou čekat a tak si zjišťuji, kolik musím ještě případně dodanit a doplatit tady.

Prosím, jen se chci zeptat, to co dostávám v Kč za reklamu je daňový základ nebo již včetně DPH? Uvažuji správně, že to bude asi daňový základ a z té částky, kterou mám v předpisu faktur bych musela pak vycházet?

Jako další povinnost se prý mám s Googlem spojit a vyzvat je k podání souhrnného hlášení. Budu prý muset doložit, že jsem  Google kontaktovala a že jsem je na problém upozornila. Já, malá podnikatelka, mám upozornit tuto firmu, že něco opomněli?   Budiž, snahu mám.. Ale ať hledám na stránkách Adsense sebevíc, nemohu najít, kam mám upozornění napsat. Je tam množství různých nápověd, ale žádná mne nevede k cíli.

Zde v diskuzích se dočítám, že na maily nereagují, a maily, které mi občas přijdou prý neslouží ke kontaktování nebo jsou z CA.

Prosím o radu, co myslíte, mám něco sesmolit v angličtině, kterou moc neumím a k tomu jim ještě poslat své vytištěné faktury s anglickým textem přímo na adresu a třebas s doručenkou? Nebo jak jinak doložit FÚ, že jsem je kontaktovala?

Také by mne zajímalo, zda se toto již někomu přihodilo, nebo jsem první?

Děkuji za rady.
alka

Dodatečně jsem opravila čtvrtletí. Spletla jsem se a napsala místo druhého třetí, což ještě nebylo :-)

Editoval alka (2011-09-05 21:01:08)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB