Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2011-06-28 14:24:46

JiriDobrovolny
Člen/ka

Google Adwords a vyúčtování DPH

Dobrý den,
rád bych se zeptal na 1 věc týkající se Adwords a DPH.

Mám ŽL a jsem plátce DPH, to vše kvůli Google Adsense. Tady mám jasno a na FÚ vše zařízeno, dohodnuto. Jak je to ale s Google Adwords? Zde mi není jasné, zdali nakonec mám DPH odvést (fyzicky zaplatit) nebo ne??

Uvedu příklad: v červnu 2011 jsem nastartoval novou Google Adwords kampaň a nabyl ji 1500 Kč.

K 25. červenci vypracuji daňové přiznání, kde do řádku 5 a 44 uvedu částky 1500 + 300 kč. Pokud však v 2.Q nebyly žádná další plnění, formulář k DPH mi ukazuje "vlastní daňovou povinnost (63-64) rovnu 0 Kč. Je toto správně? Znamená to, že když nebudu mít v daném kvartálu žádná plnění, kde bych daň na vstupu mohl odečíst, tak daň za Google Adwords nemusím platit?

Přijde mi to zvláštní...

Offline

 

#2 2011-06-29 23:24:27

Zdena
Moderátorka

Re: Google Adwords a vyúčtování DPH

Je to tak, jak píšete a není to zvláštní:-) Na jedné straně máte povinnost přiznat daň. Jde o službu s místem plnění v tuzemsku, DPH se tedy vybírá v ČR. Kdyby byla společnost Google českým plátcem, tak daň přizná a odvede ona, takhle je to na vás.  Na druhé straně máte nárok na odpočet z plnění, která použijete pro své podnikání (z daňových dokladů od tuzemských plátců si také odečítáte DPH).  Výsledkem je tedy nulová daňová povinnost.

Daň za Google byste zaplatil například v případě, že byste jejich službu Adwords využil k soukromým účelům, nebo k plněním, u kterých nemáte nárok na odpočet (například k osvobozenému pronájmu nemovitosti). Přiznal byste daň, ale nemohl byste si uplatnit nárok na odpočet.

Offline

 

#3 2011-06-30 13:36:09

JiriDobrovolny
Člen/ka

Re: Google Adwords a vyúčtování DPH

Moc děkuji za Vaši odpověď, psala jste ji před půlnocí, o to víc si toho vážím :-) A už tomu pomalu ale jistě začínám rozumět...nešlo mi pořád do hlavy, proč mi Adwords nenavyšuje Nadměrný odpočet, ale je to jasné, DPH jsem neplatil, tak mi je stát nemůže vrátit :-)

Zdraví

Offline

 

#4 2011-07-12 15:32:06

JiriDobrovolny
Člen/ka

Re: Google Adwords a vyúčtování DPH

Dobrý den, tak přecijen bych měl ještě 1 dotaz k účtování DPH a Adwords. Čím více o tom přemýšlím, tím méně mi to dává celé smysl. :-(

Jaký prosím má smysl to, že já přiznám DPH ze zahraniční služby, které si zároveň odpočítám (= nezaplatím nic) a poskytovatel v zahraničí, jelikož nic nepřiznává, také neplatí žádnou daň? Proč mám hlásit něco, co nikdo nikdy nezaplatí? Nerozumím tomu, proč se vlastně celé tohle "kolečko" dělá?

Díky.

Offline

 

#5 2011-07-13 23:32:01

Zdena
Moderátorka

Re: Google Adwords a vyúčtování DPH

Jestliže přijmete službu ze zahraničí s místem plnění v tuzemsku, tak musíte v tuzemsku přiznat a zaplatit daň. Proto přijatou službu povinně uvádíte do přiznání k DPH. Nic navíc už nehlásíte, hlášení (podle kterého si FÚ může zkontrolovat, zda jste přiznal daň) provedl poskytovatel služby.

Pokud máte nárok na odpočet daně, tak si DPH odečtete a kde jinde, než v přiznání k DPH?

Offline

 

#6 2011-07-14 22:38:02

JiriDobrovolny
Člen/ka

Re: Google Adwords a vyúčtování DPH

Díky, tak jak to píšete Vy, to smysl dává. Přesto se mi to zdá, coby účetnímu laikovi, jako nošení dříví do lesa. Vše co kolem svého podnikání dělám, souvisí přímo s podnikáním a je odpočitatelné...tzn. přiznávám daň, jen abych ji na tom samém místě odečetl.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB