Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-06-30 17:45:23

Pavel19
Člen/ka

úroky a poplatky bankovního účtu v DE

Dobrý den

Jsem neplátce DPH.Vedu jednoduchou daňovou evidenci, kde nesleduji ani banku ani pokladnu, pouze příjmy a výdaje.

K podnikání využívám soukromý účet, který slouží jak pro mé osobní potřeby, tak k podnikání.Položky, které nemají vliv na mé ponikání označuji jako pohyb peněz na účtě neovlivňující základ daně z příjmu.

  Chci se zeptat zda je takto možné označit i položky jako úrok a a bankovní poplatky.

  Mám je v plánu je  tak označit z důvodu, že účet mám osobní nikoliv podniaktelský a mimo podnikání jej využívám také pro soukromé účely, tak by mně nepřišlo přesné, kdybych si do výdajů evidoval celou částku poplatků za vedení účtu.

  Prosím o Vaše vyjádření.

  Děkuji a přeji hezký den
                                                          Pavel

Offline

 

#2 2011-07-03 00:46:00

Zdena
Moderátorka

Re: úroky a poplatky bankovního účtu v DE

Uvádíte, že nesledujete pokladnu ani banku, v tom případě nemá smysl na výpisech jakkoliv označovat položky, které se netýkají podnikání. Pro rychlejší orientaci je vhodné zvýraznit nebo podtrhnout částky, které jste uplatnil jako daňový výdaj.

Úrok z osobního účtu zdaňuje banka (daň je vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně), takže jej neuvádíte do daňové evidence ani do daňového přiznání.

Pokud využíváte osobní účet též pro soukromé účely, tak si můžete daňově uplatnit výdaje za bankovní poplatky jen v poměru, v jakém účet využívání pro podnikání a pro osobní potřebu. Nejjednodušší je neuplatňovat bankovní poplatky vůbec. Uplatnění výdaje je možnost, nikoliv povinnost.

Offline

 

#3 2011-07-04 09:14:01

Pavel19
Člen/ka

Re: úroky a poplatky bankovního účtu v DE

Mnohokrát děkuji paní Zdeno!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB