Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-30 20:02:53

avatavs
Člen/ka

odpočet na děti v DP

Pokud nemá OSVČ v roce 2010 žádné příjmy z podnikání,může podat nulové DP,kde by si uplatnila odpočet na své děti /manžel je u zaměstnavatele nenárokoval/,čímž by ji vznikl bonus ve výši 23tis a nějaké drobné?Nebo musí také splňovat podmínku příjmů 48.tis?děkuji

Offline

 

#2 2011-03-30 20:11:36

staronova
Člen/ka

Re: odpočet na děti v DP

Musí splňovat podmínku příjmu 48 tis., alespoň jak já vím, ale může do toho zahrnout i příjmy z pronájmu (jsou tam ale nějaké podmínky). Taky jsem to zjišťovala a už jsem to tu někde četla.

Offline

 

#3 2011-04-02 13:47:29

Marie66
Člen/ka

Re: odpočet na děti v DP

Do 48000,- Kč příjmu lze zahrnout příjmy podle §§6,7,8,9. Jestli Vy,jako OSVČ tolik příjmů nemáte, bylo výhodnější uplatnit bonus u manžela v zaměstnaní. Pokud už mzdová účetní manželovi provedla roční zúčtování daně - bonus nebyl uplatněn ( a Vy nesplňujete podmínku výše příjmu ), zkuste si vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech manžela a podat MANŽELOVI dodatečně DPFO. Akorát nevím, jak se k tomu Fú postaví, když už je 2.dubna. Přeji hezký den.

Offline

 

#4 2011-06-28 10:47:42

Hanulka
Člen/ka

Re: odpočet na děti v DP

DOBRÝ DEN, DCERA(20 LET) SE NECHALA ZAREGISTROVAT NA FÚ JAKO PLÁTCE DANĚ Z PŘÍJMU, MĚLA BY TO MÍT JAKO VEDLEJŠÍ ČINNOST. MOHU SI ZA NI NÁROKOVAT SNÍŽENÍ DANĚ Z PŘÍJMU -SLEVU NA DÍTĚ, KDYŽ NASTUPUJE NA VŠ A BUDE DÁLE STUDOVAT? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ. HANA

Offline

 

#5 2011-06-29 23:38:08

Zdena
Moderátorka

Re: odpočet na děti v DP

Pokud dcera není vaší spolupracující osobou, tak si můžete uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Výdělečná činnost dítěte nehraje roli, důležité je studium, společná domácnost a věk dítěte do 26 let.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB