Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2011-06-11 18:40:30

zaxmax
Člen/ka

Prodej zboží na Slovensko

Dobrý den,

provozuji zásilkový obchod v ČR, rád bych rozšířil služby i na Slovensko. Jsem neplátce DPH a prozatím bych to tak rád ponechal.

V plánu mám pořídit BÚ u slovenské banky a zajímá mě?


1. Mohu fakturovat v Eurech?

2. Jak je to s placením DPH? Na jednom "konkurenčním" serveru jsem se dočetl, že v momentě, kdy vyfakturuji na Slovensko fyzické osobě či právnické osobě PLÁTCI DPH, musím se jím stát okamžitě taky. Tady jsem ale zase vyčetl, že nic takového není potřeba. Kde je prosím pravda?

3. Je potřeba počítat s nějakou změnou, nebo se pro mne jako Neplátce DPH zkrátka nic nemění?Děkuji Vám za radu. A ne jen za tuto, ale za všechny předchozí, tento web a poradna mi opravdu hodně pomohli :)

Offline

 

#2 2011-06-11 23:55:41

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej zboží na Slovensko

1. Můžete fakturovat v jakékoliv měně.

2. Pravda je v zákoně o DPH:-)
Musíte rozlišit, co a komu fakturujete. Pokud budete prodávat zboží na Slovensko, tak se nemusíte okamžitě stát plátcem DPH. U nás byste se registroval až při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. Na Slovensku byste se musel registrovat až v případě, že byste slovenským neplátcům prodal zboží v hodnotě 35.000 EUR.
Okamžitá registrace k dani v ČR by nastala v případě, že byste poskytl službu (například poradenskou, překladatelskou, účetní, reklamní, práce na movité věci atd.) osobě povinné k dani (podnikatelskému subjektu) do EU.

3. Jestliže budete pouze posílat zboží na Slovensko, tak se pro vás nic nezmění. Informace k přepočtu příjmů a výdajů v cizí měně najdete zde: http://www.jakpodnikat.cz/cizi-mena.php

Offline

 

#3 2011-06-14 09:25:44

zaxmax
Člen/ka

Re: Prodej zboží na Slovensko

Aha, děkuji za odpověď. Takže tady jisté, dost podstatné omezení je.

Ta částka 35.000Kč se vztahuje na jaké období?

Offline

 

#4 2011-06-14 11:28:54

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej zboží na Slovensko

U částky 35.000 byl uveden znak pro Euro, po odeslání odpovědi se ale zobrazil pouze otazník (neznámý znak), kterého jsem si nevšimla. Už jsem opravila v původním textu, omlouvám se.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB