Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH a nákup mimo EU pouze s dokladem paypal?

#1 2011-05-01 12:57:50

LCH
Člen/ka

DPH a nákup mimo EU pouze s dokladem paypal?

Opět přeji dobrý den a přicházím s prosbou o pár odpovědí,

pro své podnikání občas nakupuji komponenty z asie (většinou přes ebay) s platbou přes paypal a obvykle bez použitelného dokladu o skutečné ceně a identifikace prodejce (pouze vytištěný doklad paypal). Nyní jsem se dobrovolně registroval jako plátce DPH a rád bych stále občas něco mimo EU koupil. Jak je to v tomto případě s průchodem zboží přes celnici? Většina zboží již přesáhne současný limit 22EUR (i když prodejci často nedeklarují skutečnou cenu zásilky, dokonce i přes mé přání).


1) Musím zpětně přiznávat, když celnice zboží propustí jako pod limitem 22EUR, tedy bez cla a DPH a já přitom vím, že jsem zaplatil více?

2) Jak v opačném případě, kdy celnice stanoví nějakou částku, která například bude výrazně vyšší, než mnou skutečně zaplacená a tedy zaplatím zbytečně vysoké clo a DPH? Mohu zpětně prokázat (výpisem z paypal), že skutečná cena byla nižší?

3) pokud celnice vyměří clo a DPH, mohu si toto vyměřené DPH na vstupu odečíst v evidenci DPH a clo odečíst v daňové evidenci jako náklad?

4) předpokládám, že na výstupu budu takto nakoupené zboží prodávat s připočteným DPH z mé prodejní ceny?



Nebo v případě plátcovství DPH vůbec není možné takovým způsobem nakupovat bez skutečného dokladu od prodejce?
Děkuji mnohokrát!

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH a nákup mimo EU pouze s dokladem paypal?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB