Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » neplátce versus plátce

#1 2011-04-17 12:57:26

komtur
Člen/ka

neplátce versus plátce

Zdravím všechny, mám dotaz:

jsem neplátce a dělám pro neplátce i plátce. V případě neplátce je to jasné, ale jak je to s plátcem. Domluvil jsem se na ceně 1000.- Kč / ks jenže plátce mě chce z dohodnuté ceny odečíst DPH s poukazem, že to musí odvádět a nikdo mu tu DPH nevrátí? Je to správné?? Děkuji za odpověď. Komtur

Offline

 

#2 2011-04-18 00:22:57

Zdena
Moderátorka

Re: neplátce versus plátce

Není to správné, plátce nebude z vaší dodávky nic odvádět.

Offline

 

#3 2011-04-25 19:14:09

LCH
Člen/ka

Re: neplátce versus plátce

komtur napsal(a):

Zdravím všechny, mám dotaz:

jsem neplátce a dělám pro neplátce i plátce. V případě neplátce je to jasné, ale jak je to s plátcem. Domluvil jsem se na ceně 1000.- Kč / ks jenže plátce mě chce z dohodnuté ceny odečíst DPH s poukazem, že to musí odvádět a nikdo mu tu DPH nevrátí? Je to správné?? Děkuji za odpověď. Komtur

To je celkem logické, protože zákazník platí cenu zboží vždy i s DPH, ale pokud byste Vy byl plátcem, tak si on může DPH nechat od finančáku vrátit. Jenže Vy plátce nejste a on si DPH vrátit nechat nemůže. Proto na Vás tlačí, abyste mu něco slevil, v opačném případě se může příště obrátit na někoho, kdo plátcem DPH je, protože si bude moci nechat DPH vrátit. Já se momentálně rozhoduji stát se dobrovolně plátcem DPH právě z tohoto důvodu, tedy abych se stal zajímavějším pro zákazníky, kteří jsou plátcovi DPH. Teď pro ně zajímavý nejsem, protože si DPH nechat vrátit nemůžou. Až se stanu plátcem, o něco si tím snížím zisk, ale doufám, že se mi to vykompenzuje nárůstem zakázek od plátců DPH, pro které tím budu vlastně levnější.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » neplátce versus plátce

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB