Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#26 2011-01-28 19:21:08

JANAA
Člen/ka

Re: AdWords a DPH

Dobrý podvečer, paní Zdeno, tak jsem byla vedle jak ta jedle. Děkuji za navedení na správný směr. Potěšila jste mne, že mohu dodatečné přiznání podat opakovaně. Moc děkuji za povzbuzení do další práce. Ať se Vám daňový maraton, a samozřejmně i všem účetním tady, běží lehce...Jana

Offline

 

#27 2011-03-15 11:31:56

Maras
Člen/ka

Re: AdWords a DPH

Dobrý den,

zaregistroval jsem se do AdWords a nějakou dobu jsem tuto službu využíval (utratil jsem tam přibližně 2 000,- + dárkový poukaz 1 000,-).

Účet jsem měl vedený jako osobní, takže jsem DPH platil v Irsku.

Musím být plátce DPH?

Pokud ano co tedy musím udělat? Musím zaregistrovat jako plátce DPH, můžu se ihned po zaplacení zase "odregistrovat" ?

Díky!

Offline

 

#28 2011-03-15 20:58:06

Zdena
Moderátorka

Re: AdWords a DPH

Pokud jste měl účet vedený jako osobní a nebudete si reklamní služby uplatňovat ve výdajích na podnikání, tak se nemusíte registrovat k DPH.

Offline

 

#29 2011-03-16 07:35:29

Maras
Člen/ka

Re: AdWords a DPH

Díky

Offline

 

#30 2011-04-20 02:46:17

mt78
Člen/ka

Re: AdWords a DPH

Zdena napsal(a):

Není to tak:-) Pokud přijmete službu AdWords v souvislosti se svým podnikáním (Adwords vám vystavil fakturu bez daně), tak se stáváte plátcem DPH dnem přijetí služby bez ohledu na to, zda jste výdaj někde uvedl. Vznikne vám totiž povinnost vypočítat a odvést daň v ČR. Tuto skutečnost by mohl český FÚ zjistit na základě souhrnného (bonzovacího) hlášení z Irska.

Pokud ještě nemáte založený účet u AdWords, tak při registraci odpovězte na otázku, zda budete účet AdWords používat pro obchodní účely, záporně. Pak vám budou vystavovat faktury s Irskou daní. 

Pročtěte nápovědu zde:
http://adwords.google.com/support/aw/bi … nswer=6396

Pokud jste účet nastavili jako osobní, ale chcete jej změnit na firemní, kontaktujte nás a poskytněte údaje o své firmě. Tým podpory účet zkontroluje a ověří, zda se používá pro obchodní účely. Pokud ano, aktualizujeme vaši stránku Nastavení fakturace podle poskytnutých údajů o firmě. Poté již nebude k vašim poplatkům AdWords připočítávána DPH. Za veškeré úhrady DPH, které byly zaplaceny nesprávně, obdržíte kredit.

Treba to pujde i obracene a pokud budeme trvat na tom, ze jsme si platili reklamu pro soukrome ucely, ale doslo k chybne registraci, treba nam strhnou kredit za "domerene VAT" a prevedou na ucet osobni... Treba se mylim, protoze oni by meli ve sve zemi nedoplatek, nevim tomu nerozumim, ale ja se o to alespon pokusim. Dam sem pripadne echo jak to dopadlo. Taky jsem zaplatil soukromou kreditkou 15.6.2010 1000,- bez VAT, ale protoze mam profil obchodni, ale bez DPH EU, je mozne, ze "soukromy ucet" uhajim. Utratil jsem z toho kreditu pouze 150,- Kč, když si nechám zbytek vrátit, nečinilo by třeba DPH tak malou částku, že by se to nemuselo ani řešit? Myslím tím podobný mechanismus, jako když máte na zdravotku roční nedoplatek 20 korun, tak jej ani nechtěj...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB