Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-04-12 16:47:33

pohoda3000
Člen/ka

Příspěvek na podnikání osob se ZPS

Dobrý den,
jsem osoba se ZPS. Od 11. 2010 jsem evidována na ÚP. Doslechla jsem se, že je možno dostat od ÚP příspěvek do začátku podnikání a také příspevěk, jako osoba se ZPS, která zřídí nové prac místo tím, že začnu podnikat. Zajímalo by mě, jesli má někdo v tomto zkušenosti a může mi poskytnout rady.
Díky
L.M.

Offline

 

#2 2011-04-15 13:02:36

eviskoslunisko
Člen/ka

Re: Příspěvek na podnikání osob se ZPS

Dobrý den, určitě tato možnost dotace z ÚP je, je potřeba zajít na Váš ÚP a zeptat se na konkrétní podmínky, ale není to nic moc složitého, musíte být uchazeč, doložit bezdlužnost - FÚ, OSSZ, CÚ, ZP, dodáte ŽL(pozor-zůstat na ÚP-neodhlašovat se), podáte žádost, většinou s nějakým podnikatelským záměrem, kde uvedete, co chcete pořizovat a další dokumenty. Poté se žádost schvaluje, pokud ji přiklepnou, podepíšete dohodu, pošlou penízky, vy nakoupíte věci dle dohody a doložíte za ně faktury, pokladní doklady, atd. Měla byste podnikat 2 roky, ať nemusíte dotaci vracet.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB