Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-09-02 08:00:28

Skokan
Člen/ka

Velký technický průkaz

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na jednu věc.Koupil jsem si auto do podnikání,jsem fyzická osoba,nejsem plátce DPH,na faktuře mi prodejce uvedl IČO.Ale ve velkém technickém průkazu mám jen rodné číslo.Může to tak zůstat?
Děkuji za odpověď.
Skokan

Offline

 

#2 2009-09-02 16:53:57

Zdena
Moderátorka

Re: Velký technický průkaz

Samozřejmě, že to tak může zůstat:-)
U fyzické osoby je jedno, zda má v technickém průkazu IČ, nebo RČ, stále jde o jednu a tu samou osobu.

Offline

 

#3 2010-09-29 10:57:28

adushka
Člen/ka

Re: Velký technický průkaz

Dobrý den,
nechala jsem si zapsat do velkého techničáku IČ firmy, ale nakonec jsem se rozhodla, že si toto auto na firmu nebudu psát (tedy konkrétne stejně jako pán výše jsem fyzická osoba, neplátce DPH). Je nutné si nechat IČ v technickém průkazu zrušit nebo je možné jej takto používat, i když auto nechci přihlašovat k silniční dani a používat pro firemní účely? Děkuji.

Offline

 

#4 2010-10-01 23:52:49

Zdena
Moderátorka

Re: Velký technický průkaz

U fyzické osoby je jedno, jestli je v TP zapsané její rodné číslo, nebo IČ. Auto můžete používat výhradně pro soukromé účely i když je v technickém průkazu IČ.

Offline

 

#5 2011-04-03 19:46:52

jedle
Člen/ka

Re: Velký technický průkaz

Zdravím,
prosím, když je v techničáku RČ, ne IČO, ale podnikatel se tváří, že auto používá výhradně k podnikání, vadí to? Využívá všech "výhod", odpisy, paušál...

Offline

 

#6 2011-04-04 20:58:15

Zdena
Moderátorka

Re: Velký technický průkaz

Nevadí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB